Важливою вимогою техніки безпеки є збереження чистоти реактиву. Ні в якому разі не можна переплутати пробки від банок з реактивами, збирати речовини та зсипати їх назад у банки або пробірки з реактивом, діставати продукт брудним шпателем і т. д.

Всі ємності з хімічною речовиною, що зберігаються в лабораторіях (у тому числі ємності з проміжними продуктами в багатостадійних синтезах), якщо вони не використовуються негайно, повинні бути забезпечені розбірливими етикетками із зазначенням назв з'єднання та його формул.

Забороняється виправляти напис на етикетці, наклеювати нову етикетку на декстрин купити, не знявши стару, наносити на тари легко зтираємий напис. Помилкове використання не тих реактивів, які необхідні для роботи, часта причина нещасного випадку. Користуватися реактивами без етикеток, або з сумнівними етикетками категорично забороняється. У подібних випадках необхідно точно встановити формулу речовини, яка негайно знищить її.

Зберігання реактивів допускається лише у спеціально обладнаних, добре вентильованих приміщеннях в строгому порядку, використовуючи спеціальне лабораторне обладнання львів. Не дозволяється спільне зберігання реактивів, здатних бурхливо взаємодіяти один з одним, наприклад окиснювачів та відновників, кислот та лугів. Окремо слід зберігати наступні групи реактивів:

1) вибухові речовини;

2) легкозаймисті або зріджені гази (ацетилен, водень, пропан-бутан тощо);

3) самозаймисті та легкозаймисті речовини (карбід кальцію, лужні метали, білий фосфор тощо);

4) легкозаймисті рідини (діетиловий ефір, ацетон, бензин, бензол тощо);

5) речовини, здатні викликати займання (перманганат калію,концентровані азотна і сірчана кислоти тощо);

6) сильні отрути (ряд солей синильної кислоти, ртуті, сполуки миш'яку, метанол отрута тощо).

Норми та правила зберігання реактивів розробляються та затверджуються окремо в кожній організації в залежності від особливостей роботи, наявності обладнаних складських приміщень і т. п.