• Головна
  • Староста не завгосп! Староста це менеджер розвитку громади
11:47, 14 серпня 2019 р.

Староста не завгосп! Староста це менеджер розвитку громади

Староста не завгосп! Староста це менеджер розвитку громади

Староста не завгосп! Як перетворити пасивних та інертних старост у активних менеджерів із розвитку територій громади? Це питання надскладне для голів багатьох громад, але розв’язати його можна. Це доводять численні кращі практики ОТГ країни. Староста створює своєрідний майданчик змін та комунікації, який продукує численні ідеї та проєкти, а вже потім приєднується центральна садиба громади.

Нещодавно у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, відбувся семінар «Організація роботи старости» для старост об’єднаних громад Житомирщини.

На заході обговорили ключові завдання роботи старост та методику реалізації успішних офісів старост громад Дніпропетровщини. Понад 40 учасників семінару ділились своїм досвідом та планами.

«Староста – це не завгосп сільської ради, це менеджер старостату, який допомагає голові депутатам та активним мешканцям реалізовувати стратегію розвитку громади. Це важливо зрозуміти посадовцям ОТГ та почати вибудовувати співпрацю зі старостами, як із партнерами й тоді буде результат», - наголошує Олександр Круківський, радник з юридичних питань Житомирського Центру.

Після створення об’єднаної громади з’являється нова посада - староста. Проте інформації щодо становлення та функціонування інституту старости майже немає. Колишні сільські голови (які стають в.о. старости) не мають достатньої кількості інформації для виконання своїх обов’язків. Тому такі семінари покликані заповнити прогалини у знаннях та надати сучасний досвід роботи.

«Нова система місцевого самоврядування дозволяє нам активно долучатись до розвитку територій маючи ресурси та повноваження. Єдине, що сьогодні потребують старости так це досвід та успішні проєкти, які вже реалізовані», - переконана Мая Семенюк, в.о. старости Швайківської сільської ради.

Також, старостам громад Житомирщини фахівці територіального управління міністерства юстиції в Житомирській області, Житомирського обласного нотаріального архіву, нотаріатів та управління державної виконавчої служби розповіли про практичні аспекти роботи з державної реєстрації майна в старостинських округах, як здійснювати нотаріальні дії, правильно вести журнали правочинів і передавати до нотаріального архіву документи, яким чином виконувати рішення судів з приводу суспільно важливих робіт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...