Відсьогодні розпочалася Масляна - тиждень перед Великим постом

Наїстися млинців майже на два місяці наперед є нагода на цьому тижні.

Масляна  – їй надають ще й інші назви: Масниця, Колодій, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Бабське свято або ж Загальниця.

З давніх-давен Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому готували хліб, схожий на небесне світило – млинець.

На сьогодні Сирна неділя не має чіткої дати святкування, бо залежить від свята Великодня та передує семитижневому посту.

Кожен день Масниці має свою назву та свої традиції. До прикладу, понеділок – це «Гості». У перший день Масляної приймають гостей та печуть млинці. У давнину в цей день прикрашали оселю солом'яним опудалом.

Завтра, у вівторок, відзначатимемо «Залицяння». Незаміжні дівчата влаштовували оглядини або ж йшли кататися з хлопцями на санях.

Середа – «Частування». У середу жінка кличе зятя та інших гостей на млинці. «Гуляння» відзначаються у четвер. А в п’ятницю – «Тещин тиждень». Цього дня вже зять повинен кликати тещу на млинці. Вважається, що це дійство сприятиме налагодженню стосунків у родині.

У перший вихідний – суботу – відзначатимемо «Прощання із зимою». Завершує Масляний тиждень «Прощена неділя». В цей ден треба забувати всі образи та прощати. Ближче до вечора всі гуляння завершуються символічним спалюванням опудала.

Тож веселої Масниці та смачних млинців!