Ліки з конопель

В наш час коноплі асоціюються з Нідерландами та лібералізмом, і більшість людей не підозрює про те, що в часи сивої давнини коноплі були відомі нашим пращурам як лікарська рослина, ефективна проти широкого спектру захворювань. В стародавньому Китаї за допомогою канабісу полегшувалися тяжкі роди та больовий синдром, пов’язаний з менструацією. Які найбільш видатні лікарські властивості конопель виявлені сучасними вченими?

Хімічний склад конопель

Серед хімічних сполук, що їх містять листя та суцвіття канабісу, наступні речовини звернули на себе увагу медиків:

  • ТГК (тетрагідроканабінол) – речовина, що відповідальна за наркотичний ефект конопель. Впливає на ділянки мозку, пов’язані зі здатністю до спогадів, а також до нічних сновидінь. Має анестетичну і протиблювотну дію;

  • КБД (канабідіол) – не викликає сп’яніння і навіть суперечить дії ТГК. КБД є цінною речовиною, оскільки сприяє загоєнню переламаних кісток (за деякими даними), гальмує запальні процеси, знижує ймовірність виникнення епілептичних припадків, а також завдяки своїй заспокійливій дії може використовуватися у психотерапії.

Увага: насіння коноплі не містить нічого наркотичного! І зараз можно купити насіння будь-де, наприклад в Plan Seeds – сайт насіння.

Глаукома

Глаукома спричинюється підвищеним внутрішньоочним тиском. Куріння конопель, навіть медичних сортів, не спроможне допомогти при цьому захворюванні, оскільки дія канабіоїдів, вжитих за допомогою куріння, обмежена в часі – за 3-4 години внутрішньоочний тиск повертається до підвищеного показнику. Більш ефективними є засоби з вмістом КБД у вигляді крапель, що їх застосовують безпосередньо в око.

Епілепсія

Епілепсія – це природжене захворювання центральної нервової системи, яке зустрічається у людей и тварин. В найбільш тяжких випадках діти, які страждають на епілепсію змалечку, позбавлені можливості на повноцінний розвиток. КБД відомий своєю властивістю знижувати кількість епілептичних приступів. Оскільки дослідження на людях заборонені, дані з цього питання майже відсутні – за винятком свідоцтв про те, що КБД лікує епілепсію у тварин, а також деяких випадків зцілення від епілепсії за допомогою масла коноплі.

Хвороба Альцгеймера

На це захворювання страждають 5% літніх людей віком понад 65 років. Її перебіг починається з запалення нервової тканини мозку, а також утворення так званих «амілоїдних бляшок», в наслідок чого погіршується когнітивна здатність людини, страждає пам’ять, виникає депресія. Медична маріхуана ліквідує запалення та перешкоджає формуванню нових бляшок, але даних про її ефективність проти цієї хвороби, які необхідні для виробництва ліків, бракує.

Онкологічні захворювання

Останнім часом розповсюдженою є ідея про здатність маріхуани лікувати рак. Насправді, це питання залишається відкритим. Вченим відомо про те, що ТГК і КБД вповільнюють розвиток ракових пухлин і заважають живленню ракової пухлини, перешкоджаючи формуванню в пухлині власних кров’яних судин, що слугують для забезпечення пухлини кровообігом. Однак, брак підтверджених медично-дослідницьких даних не дозволяю дійти висновку про ефективність канабісу проти захворювання на рак.