Дуже багато професій і хобі вимагають використання оптичних приладів. До цього списку можуть відноситися такі професії як: будівельники, охоронці на великих площах, військові та органи міністерства внутрішніх справ, співробітники рятувальних служб, представники морських професій. Також, в якості допоміжної техніки оптичні прилади використовують: мисливці, туристи та інші любителі активного відпочинку.

Підібрати якісну оптичну техніку не так вже й просто. Для цього необхідно в ній розбиратися. Або знайти магазин, в якому продавець консультант допоможе вам з підбором і зможе виразно пояснити, що саме вам підійде найкраще. Наприклад, для того щоб купити бінокль вам необхідно розуміти кілька понять і параметрів:

· Збільшення. Напевно, найважливіший параметр будь-якого оптичного приладу.

· Діаметр об'єктива. Чим більше цей показник, тим краще ваш бінокль підійде для спостереження при слабкому освітленні.

· Які призми використані. Від цього може залежати чіткість зображення, насиченість і якість. Також призми впливають на вагу і розмір бінокля.

· Наявність протиблікового захисту. Допомагає отримувати більш контрастне зображення.

· Мінімальна дистанція фокусування. Цей параметр необхідно враховувати при виборі бінокля, який буде використовуватися не тільки для спостереження за далекими цілями.

· Водонепроникність. Це дуже важлива деталь для тих, хто буде використовувати бінокль в умовах підвищеної вологості. Наприклад, на воді або під час дощу. Для захисту бінокля від попадання вологи всередину використовується прогумований корпус.

 

Це основні параметри, на які слід звернути увагу при виборі бінокля або будь-який інший оптичної техніки.