Прийнятий минулого тижня закон "Про житлово-комунальні послуги", що передбачає пеню за прострочення платежу та абонплату за використання мереж, включає у себе на перший погляд і корисні споживачеві норми. Так, згідно із законом, вводиться перевірка якості комунальних послуг, а також можливість зменшення розміру плати, якщо послуги не відповідали нормам. А якщо їх не було зовсім – то і відмова від оплати. Правда, постачальник тепер отримав право відключити послугу, якщо за неї не платять протягом місяця. "Новини Луцька" розпитали експертів, що зміниться у житті українців.

Як змінюється субсидія з-за нових тарифів ЖКГ і перевірити при зніманні житла

"Процедура стягнення компенсації за неякісне обслуговування встановлена постановою Кабміну №151 ще в 2008 році. Якщо послуга неякісна, споживач повинен повідомити про це виконавця, та протягом доби той повинен скласти акт, а після у п'ятиденний строк або вирішити питання з компенсацією, або дати аргументовану відмову. Тобто теоретично алгоритм існує вже зараз, але камінь спотикання полягає в тому, що знайти крайнього деколи дуже складно. Постачальник відповідає за послугу тільки до порога дому. Далі вина лягає на тих, хто обслуговує будинкові мережі".

 

Крім того, закон дозволить власникам квартир у багатоквартирних будинках відокремитися від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Але норма поширюється лише на ті будинки, половина жителів яких вже опалюється індивідуально.