При покупці плити виникає питання: яка все-таки краще - газова або електрична?

Сьогодні на ринку представлено безліч варіантів, що ускладнює процес вибору. У даній статті ми розглянемо основні критерії, на які варто звернути увагу при покупці. Але є ситуації, коли можливості вибору "злегка" обмежені. Наприклад, у висотних будинках законодавством заборонено встановлювати газові плити, з метою безпеки. Незалежно від вимог, Ви завжди знайдете свій ідеальний варіант на сайті https://eldorado.ua/gas-cookers/c1039046/producer=gorenje/.

Особливості електричних плит

Електричні плити зарекомендували себе як надійні і безпечні. Виробники побутової техніки вражають вибором, безліччю функцій, а також всіляким дизайном.

Плити мають від 1 до 6 конфорок, це залежить від моделі та її функціональних можливостей. Стандартна електроплита складається з варочної поверхні і духової шафи. Матеріал варочної панелі буває двох видів - емаль і склокераміка. Більшість електроплит має емальовану поверхню. Вони практичні, недорогі і не вимагає особливого догляду.

Що стосується склокерамічних поверхонь, то дане покриття займає лідируючі позиції, за рахунок своїх унікальних експлуатаційних характеристик, але ціна на нього вище. Дане покриття стійке до високих температур, легко в очищенні і виглядає естетично.

Плюси і мінуси газових плит

Почнемо з переваг. Якщо порівнювати плити одного бренду і класу, то можна помітити, що ціна на газову плиту нижче електричної. Важливим фактором є простота керування газовою поверхнею. Якщо ви стикалися з регулюванням температури на обох плитах, то знаєте, що газова в цьому плані набагато зручніше - вогонь зменшується або збільшується моментально. Приготування на такій плиті займає менше часу, адже ви готуєте буквально на відкритому вогні.

Що стосується недоліків, то ці плити представляють набагато більшу небезпеку для людини. Невеликий витік газу при монтажі або в експлуатації плити може призвести до трагедії.

Ще одним мінусом є незручна регулювання температури в духовці. А це важливий фактор в приготуванні їжі. У газовій, не можна в точності до градуса підтримувати необхідну для страви температуру.

Для використання в побуті, газ не надається в чистому вигляді, його змішують із спеціальними добавками. Який при згорянні утворює якийсь жирний, липкий шар. В результаті всі предмети, що знаходяться по близькості пальників покриваються цим нальотом. Відмити його досить-таки складно, не обійтися без спеціальних засобів, що очищають. Якщо використовувати витяжку в кухні, з газовою плитою, то фільтр доведеться міняти набагато частіше, ніж з електричної.

 Мінуси і плюси електричних плит

Плюсом електроплит є духова шафа. У наші дні сучасні технології дозволяють повністю контролювати процес приготування в духовці. Нам є безліч функцій і всіляких «фішок» для того, щоб спростити і автоматизувати процес приготування страв.

Безпека. Тут і так все зрозуміло. Вам достатньо просто, правильно, встановити електроплиту та дотримуватися інструкції експлуатації. За здоров'я вас і вашої родини турбується не варто. На відміну від газової плити, яка утворює кіптява під час згорання газу, електрична не має такого недоліку, тому кухня буде набагато чистіше.

Основний мінус електроплит - залежність від електроенергії. Якщо трапиться ситуація з відключенням електропостачання, то про приготуванні їжі можна забути. Цей фактор особливо відчутний для людей, які проживають в сільській місцевості, де проблеми зі світлом не рідкість.

Ціна на електроплити вище, але при цьому ви отримуєте великий функціонал і безпеку.

У цій статті ми розглянули всі переваги і недоліки газових і електричних плит. В якихось моментах одні поступаються в зручності, але процвітають в функціоналі. У будь-якому випадку до будь-якої плиті можна звикнути - це справа часу. Яку плиту вибрати газову або електричну безпосередньо залежить від можливостей вашого будинку і особистих переваг.