Цікаве, красиве місто вабить мандрівників незалежно від погоди, свят чи пори року. Не дивлячись на те, що в літній період тут часто буває надто душно та спекотно, столицю Грузії відвідують заради її унікальних пам’яток. Тбілісі сподобається усім. Маленькі туристи можуть побачити різноманітних звірів в зоопарку, помилуватися Черепашачим озером, повеселитися в парку атракціонів на горі Мтацмінда. В той же час їхні батьки оздоровляться в незвичайних сірчаних банях, прогуляються мальовничим ботанічним садом, піднімуться на фунікулері.

Багато цікавих місць тут повністю безкоштовні. Щоб потрапити на територію інших необхідно заплатити невелику суму грошей. Так чи інакше, перебування в цьому місті виявиться для вас досить доступним. Рекомендуємо ознайомитися з нашим списком пам’яток та заказати вiдпочинок до Грузії тут, щоб отримати справжнє задоволення від подорожі сюди.

Парки та мости


Через весь Тбілісі протікає мальовнича ріка Кура, тому тут немало мостів. Серед них туристам полюбилися чотири: Миколи Бараташвілі, ультрасучасна споруда Миру, Сухий міст, Метехі. Вони відрізняються незвичайною архітектурою, що вабить око.

Миру - головна прикраса міста, яку часто називають символом сучасного його виду. Він поєднує дві частини Тбілісі - стару і нову. Найкраще милуватися ним в вечірній час, коли включають вмонтовані в каркас лампочки. Цікаво, що освітлення вмикає абетку Морзе, передаючи закодовану інформацію про ДНК кожної людини.

Трохи далі побачите міст Миколи Бараташвілі. Хоча його спорудили давніше, він не менш привабливий для гостей. По обидві сторони стоять фігури людей в повний зріст. Деякі “розмовляють”, інші просто стоять чи готуються стрибнути у воду. Тут часто фотографуються.

Метехі - потрібна, дуже важлива споруда. Вона веде до пам’ятника царю Горгасали, церкви, а також до сірчаних лазень, барів, ресторанів. Звідси відкривається незвичайний вид на храм.

Парків в Тбілісі чимало. Саме в них можна сховатися від палючого сонця. Майже в кожному є питні джерела, фонтани. Особливо цікавим вважається Ріці, який розташовується в самому центрі. Зараз це популярне місце серед туристів. Він просторий, тут є лавки, хоч дерева поки не сильно тінисті. Деколи тут проводять безкоштовні концерти місцевих колективів, а кожного дня включають музичний фонтан.

Бані, фунікулер, канатна дорога


Сірчані лазні побудовані в досить зручному районі, недалеко від скверу Гейдара Алієва. До специфічного запаху звикнути легко, хоча тіло ще довго буде пахнути дуже незвично. Додатково за окрему плату можна замовити масаж.
На фунікулері можна добратися до парку Мтацмінда. Під час подорожі кожен милується природніми красотами. Дуже гарні види відкриваються на канатній дорозі, яка починається в Ріці, а потім веде до фортеці Нарікала.

Музеї, театри


Тут чимало театрів, музеїв, де можна відпочити культурно. Серед них найпопулярнішими називають: імені Шота Руставелі, Оперний, Національна галерея Грузії. Гуляючи містом, варто подивитися на чудові споруди: Академія наук, колишня будівля парламенту, Воронцовський палац, площа Свободи, проспект Шота Руставелі.