Тільки уявіть, що приблизно 420 років тому назад не було зовсім унітазів. А сьогодні без такої сантехніки складно уявити комфортний побут людини. Перша варіація унітазу з’явилась у 1596 році, коли придворний при Єлизаветі I Сер Джон Харінгтон (винахідник, поет, письменник) створив для пристарілої королеви Єлизавети I перший унітаз зі зливним бачком та назвав його «Аякс», більш того він випустив книгу, де описав як користуватися його винаходом та розписав вартість необхідних матеріалів для нього. Ціна такого виробу на той час вийшла доволі висока, крім того в англійській столиці не було каналізації та водопроводу. Що було дуже необхідно для такого виробу, тому на той час унітази не набули загального поширення. І тільки в 1738 році ідея створення знову набула сенсу тоді був створений унітаз зі змивом клапанного типу. А далі така сантехніка потрошку і потрошку почала розвиватися, так у 1775 році Олександр Каммінгс розробив гідравлічний затвор для унітазу, що дозволив вирішити проблему неприємного запаху зі сантехніки, у 1778 році англійський винахідник Джозеф Брама створив чавунний унітаз який мав кришку, що також дозволяло запаху не потрапляти у приміщення. І тільки 1880 році Томасу Крепперу (водопровіднику, котрий заснував в Лондоні свою компанію Crapper & Co) унітаз прийняв свій сучасний вигляд оскільки Креппер винайшов бачок для води з дозованим зливом. Звісно історія такого виробу не закінчилась, навіть сьогодні унітази постійно модифікуються, це проявляється у їх способі кріплення, в використанні різноманітних матеріалів та їх дизайні.

Про сучасні унітази

Сучасні унітази бувають різного типу установки:

  • підлоговий (встановлення сантехніку відбувається на підлогу, бачок може бути зовні або схований за фальш-стіною);
  • підвісний (кріплення відбувається до стіни, бачок у цьому випадку частіше всього ховається у стіні за допомогою інсталяції, кнопка зливу виноситься на стіну).

Також така сантехніка має різні типу зливу води:

  • вертикальний;
  • косий;
  • горизонтальний;
  • універсальний.

Різне підведення води:

  • бічне;
  • знизу;
  • універсальне.

Загалом сучасна сантехніка дуже різноманітна, є унітази які самостійно видаляють запах або здійснюють автоматичній злив води після його відвідання. Крім того, нині унітази покривають різнокольоровою емаллю, яка ще може бути антибактеріальною, або не вбираючою бруд. А деякі моделі і зовсім складно б було уявити ще у ті часи, коли така сантехніка тільки з’явилась, наприклад сьогодні є унітази які підігрівають сидіння або імітують звуки зливу води для того, щоб не було чутно звуків при його відвіданні. Різноманітний вибір унітазів представлений у інтернет-магазині Real House.

Як бачите, унітази пройшли свій великий шлях розвитку і сьогодні завдяки багатьом винахідникам така сантехніка дуже зручна, красива та навіть функціональна.