Як підібрати профнастил для паркану

У сучасному світі паркан крім функції захисту території повинен володіти приємним зовнішнім виглядом, а також відрізнятися високою міцністю та надійністю. У зв'язку з цим вибір матеріалу для зведення паркану є дуже непростим процесом.

Сьогодні лідером ринку серед подібних матеріалів є профнастил, що поєднує у собі всі вищевказані якості. Однак сьогодні вибір цього будівельного матеріалу досить великий, і щоб не помилитися в його виборі, ми розглянемо основні правила підбору металопрофілю для забору.

Як підібрати профнастил для паркану?

На що звертати увагу

При пошуку профнастилу можна знайти величезну кількість видів даного матеріалу, які відрізняються один від одного типом покриття. Однак найбільш доступними є листи, покриті одним лише цинком, який забезпечує надійний захист матеріалу від негативних зовнішніх факторів і природних явищ. Однак навіть такі листи не здатні прослужити понад 10-ти років.

Тому фахівці рекомендують звертати увагу на вироби, що мають кольорове покриття, яке в свою чергу поділяється на 2 види:

  • полімерне, що збільшує термін експлуатації металопрофілю та надає споживачеві найбільший вибір кольорової гами;

  • пластизол - більш дороге покриття, яке гарантуватиме продовження терміну експлуатації забору до 15-ти років, яке збільшує стійкість листів до пошкоджень механічного характеру.

Що потрібно знати про маркування

Щоб придбати металопрофіль, що володіє певними експлуатаційними якостями, необхідно звертати увагу на маркування, яка повідомляє про такі параметри як висота хвилі, ширина листа й товщина металу. Для маркування даного виду продукції використовуються літери:

  • «Н» - несучий лист, що використовується для покрівельних робіт і створення перекриттів;

  • «С» - стіновий лист, який застосовується при зведенні парканів або будівель господарського призначення;

  • «НС» - універсальний лист, відповідний для будь-яких типів робіт.

У моделі листа після букв пишуться цифри, що вказують на висоту, ширину і товщину виробу.

Яку товщину листа слід вибирати

Одним із найбільш значущих параметрів профнастилу є товщина листа. Чим вище цей показник, тим більше високою міцністю володіє лист. Однак, металопрофілі з великою товщиною фахівці рекомендують купувати виключно для спорудження несучих конструкцій, де спостерігається більш високе навантаження. Для зведення парканів кращим рішенням є профнастил товщиною 0,1 мм.

При підборі матеріалу для зведення паркану також слід звернути увагу на висоту гофри, яка визначає тип навантажень. Для паркану кращим рішенням буде висота 21 мм. При бажанні можна придбати моделі з більш високим показником, проте їх експлуатаційні характеристики будуть приблизно такими ж.

Важливо не забувати й про естетичний вигляд виробу, так як він буде демонструвати всім оточуючим смак власника та його стиль. Особливо привабливий вигляд має профнастил, виконаний під дерево або граніт.

Переходьте на сайт https://psm-profile.com.ua та обирайте матеріали під власні потреби, а менеджери компанії завжди дадуть корисні рекомендації перед купівлею.