Як перемогти наркоманію?

Наркоманія - це не згубна звичка, а хвороба, що несе пряму загрозу життю людини. Багато наркотиків викликають швидке звикання, призводять до розвитку важких патологій і навіть загибелі пацієнта. Уникнути таких несприятливих наслідків можна, звернувшись за допомогою в реабілітаційний центр «Реванш +», що пропонує комплексне лікування наркоманії на анонімних умовах.

Чи можливо перемогти наркоманію?

Особливості та переваги анонімного лікування наркоманії

Кількість людей-наркоманів зростає з кожним роком. При цьому більшість з них не звертаються за допомогою до лікарів, побоюючись розголосу, громадського осуду. Анонімне лікування проходить без взяття на облік і кожному пацієнту гарантується дотримання лікарської таємниці. Причому конфіденційність дотримується незалежно від того, чи пройшла людина повний курс реабілітації або скористалася послугою виклику нарколога додому.

Але необхідно розуміти, що детоксикація лише тимчасово полегшить стан хворого, а не позбавить його від патологічної залежності. Наркотики викликають сильне звикання, причому не тільки на рівні фізіології, але і психіки. Для вирішення проблеми потрібно повноцінний терапевтичний курс, що включає в себе медичну допомогу, психологічну реабілітацію, ресоціалізацію.

Ознаки наркозалежності

На ранніх етапах проявами наркоманії є:

 • зміна кола спілкування;

 • втрата інтересу до роботи, навчання, хобі та минулого захоплення;

 • різке схуднення;

 • розширені або ж, навпаки, звужені зіниці;

 • психоемоційна нестабільність;

 • безпричинна тривожність і дратівливість;

 • порушення сну;

 • замкнутість;

 • апатія, депресивні стани;

 • спалах необґрунтованої агресії.

Виявлення навіть декількох з перерахованих ознак є приводом для звернення до лікувального закладу.

Як проходить лікування?

Спочатку фахівці працюють з мотиваціями пацієнта, допомагаючи йому визнати факт наявності залежності й прийняти добровільне рішення лікуватися. Програма терапії складається з декількох етапів:

 1. Детоксикація - очищення організму, зняття абстинентного синдрому. Придушення фізичної залежності від наркотиків. Стабілізація фізичного та психоемоційного стану.

 2. Психологічна реабілітація - дозволяє усунути фактори, що спровокували розвиток залежності. Включає в себе ефективні психотерапевтичні методики: індивідуальний психоаналіз, заняття за програмою «12 кроків», арт-, праце-, гіпнотерапію, сімейний системний психоаналіз, нейрофідбек тренінги. У комплексі проводиться медикаментозна терапія, лікування супутніх захворювань, використання блокаторів (у таблетованій формі або шляхом підшкірного вшивання).

 3. Соціальна реадаптація - проходить у формі заняття у групах підтримки. Людині допомагають навчитися жити, вирішувати повсякденні проблеми, відчувати позитивні емоції, справлятися зі стресами без використання штучних допінгів. Ресоціалізація зводить ризики можливого рецидиву до мінімальних показників.

Комплексне лікування наркоманії в реабілітаційному центрі «Реванш +» спрямоване не тільки на зцілення хворого від патологічної залежності, але і поліпшення якості його життя.

Отримати додаткову інформацію щодо умов проживання і способів терапії можна в телефонному режимі або на сайті клініки https://lechenie-narkomanii.kharkov.ua/lechenie-alkogolizma.