Картинки по запросу Експлуатаційні рідини - чому їх варто регулярно міняти?

Експлуатаційні рідини забезпечують правильне функціонування окремих систем автомобіля. У сучасних, високотехнологічних автомобілях, експлуатаційні рідини є головною частиною будь-якої системи. Відмова від регулярної заміни рідин завжди пов'язана з рядом проблем. У більшості випадків, вимагаючих дуже дорогих вкладень в ремонт. Ви можете уникнути цього. Автомобільні олії і рідини ви можете придбати в магазині https://renix.com.ua/.


Загальні принципи

- У більшості рідин виробники визначають терміни їх заміни. Іноді вони дуже оптимістично вказують "long life", але в цілях безпеки, їх обов'язково потрібно міняти раніше рекомендованого терміну.

- Усі рідини варто замінити відразу після купівлі уживаного автомобіля. Така інвестиція завжди окупається. Заміна олії в двигуні відразу після купівлі автомобіля дозволить швидко перевірити приховані дефекти.


Чим загрожує несвоєчасна заміна олії в двигуні?

Старе відпрацьоване моторне мастило є дуже великою небезпекою для двигуна і його навісного устаткування. У нім накопичуються домішки від усього двигуна (наприклад, сажа). Олія втрачає властивості від корозії, а присадки, що містяться в нім, не в змозі розчинити забруднення. Олія не може адекватно змащувати працюючі деталі, внаслідок чого відбувається їх прискорений знос. Підвищується температура усередині двигуна. Олія постійно розбавляється невеликими об'ємами палива і втрачає свої мастильні властивості. Погане мастило може привести до ушкодження вкладишів і інших механічних елементів. Стара олія не в змозі створити захисну плівку між працюючими частинами, що призводить до прямого тертя і збільшення зносу. Двигун при цьому працює набагато голосніше.


Чим загрожує несвоєчасна заміна трансмісійної олії в АКПП?

Це призводить до виходу з ладу цього дорогого механізму. Трансмісійна олія в автоматі старіє, так само, як моторне мастило. Відбувається це, проте, трохи повільніше, через те, що трансмісійна олія не має контакту з паливом. Стара олія втрачає свої мастильні властивості, стає усе більш забрудненою, в ній накопичується все більше тирси металу. Стара олія в автоматичній коробці передач призводить до неправильної роботи АКПП (ривки при перемиканні передач, прослизання, неможливість перемикання передач, шумна робота) і, як наслідок, до аварії. Треба пам'ятати про те, що ремонт автоматичної коробки передач дуже дороге задоволення.


Чим загрожує несвоєчасна заміна трансмісійної олії в механічній коробці?

Трансмісійну олію в механічній коробці також треба міняти, усупереч тому, що затверджують "експерти". Іноді приводом для цього може стати, наприклад, заміна зчеплення. Стара трансмісійна олія в механічній (ручний) коробці передач викликає проблеми з перемиканням передач (особливо взимку, коли олія сильно загусла після зупинки), викликає шум при роботі коробки передач, прискорює знос механізмів, на яких немає масляної плівки.