Кожен, хто приїжджає до Чернівців вперше, дивується різностильовими будівлями, які у той же самий час створюють єдиний архітектурний портрет міста. Історія Чернівців нерозривно пов’язана з Буковинським краєм. Місто приваблює туристів архітектурними пам´ятками , декілька з них знаходяться під охороною ЮНЕСКО.

Гордістю міста є будівля Чернівецького університету. У минулому тут знаходилась резиденція православних митрополитів Буковини й Далмації. У фасадах будівлі поєднані готичні і візантійські стильові традиції. Особливо вражає Синодальна зала, оздоблена мармуром з колонами і дерев´яною стелею з орнаментом. Вона була відновлена після пожежі у 1944 році. На території знаходиться чарівна церква Трьох Святителів.

Прикрасою міста повноправно рахується будинок «шифа», або корабель, названий так через свою форму. Носова частина прикрашена головою лева, дельфінами, грифонами, водоростями. Висока вежа-ліхтар символізує щоглу. Незвичайно розкішною є будівля музично-драматичного театру, збудованого віденськими архітекторами. Фасад прикрашений колонами та скульптурами Аполлона і античних персонажів. На площі перед театром скульптура Ольги Кобилянської, на честь якої названо театр.

Чарівна будівля колишнього Буковинського ощадбанку початку 20 століття – ще одна робота віденських архітекторів. Сьогодні тут розташовано обласний художній музей з багатьма унікальними експонатами. Незвичайну церкву зі скрученими башточками навряд чи де можна ще побачити в Україні. Схожа церква є тільки у Бухаресті. Єврейський народний дім початку 20 століття також шедевр архітекторів Відня.

Кращим містом для пішохідних прогулянок є вулиця Ольги Кобилянської. В будинках середини 19 – початку 20 століття розташовані багаточисленні ресторани, кав´ярні, салони краси, банки. На вулиці знаходиться краєзнавчий музей, а поруч незвичайної краси вірменська церква 19 століття.

Приїжджати у казкове місто Чернівці варто поїздом, бо будівля станції – унікальна архітектурна споруда з зеленим куполом. Над головним входом знаходиться статуя богині Іриди висотою 20 м в оточені чотирьох янголят. Гості міста, які приїжджають на автомобілях або автобусах можуть також побачити зелений купол вокзалу залізної дороги. У місті є міжнародний аеропорт, літаки якого здійснюють внутрішні і міжнародні рейси. Залізна дорога зв’язує Чернівці з багатьма містами України і Європи та має насичений розклад поїздів Чернівців. Поїзда далекого спрямування «Чернівці-Київ» і «Чернівці –Львів» - найпопулярніші внутрішні напрямки. У розкладі руху знаходяться потяги з Росії й Білорусії, що йдуть в країни Євросоюзу.