Продаж квартири завжди пов'язаний з різними нюансами. Часто трапляється так, що власник не в змозі продати нерухомість з ряду причин: неможливість присутності через віддаленість проживання, непередбачених обставин або хвороби. Однак безвихідних ситуацій не буває, тому в юридичній практиці давно присутня можливість продажу квартири без безпосередньої присутності власника. Давайте спробуємо розібратися в тому, як це відбувається.

Чи можливий продаж без власника?

Хочеться відразу відзначити, що продати квартиру без згоди власника не можливо. Людина обов'язково повинна дати свій дозвіл на це.

Продати квартиру без власника можна тільки за допомогою генеральної довіреності, і ніяк інакше. Даний документ є найважливішим при здійсненні операцій з нерухомістю. Відповідно до чинного законодавства, такий документ повинен бути завірений нотаріусом.

У разі, коли продається житло від двох власників, обов'язково потрібно участь обох. Якщо вони не можуть бути присутніми, необхідно оформлення двох довіреностей. Без згоди другого власника продати повністю квартиру не можна, в цьому випадку можливий тільки частковий продаж.

Оформлення довіреності на продаж квартири

Генеральна довіреність на проведення операцій з нерухомістю апріорі дійсна один календарний рік. За бажанням власника, можна скласти документ строком до 3 років - більш тривалий строк не передбачається законодавством.

Для оформлення довіреності необхідна присутність як довірителя, так і довіреної особи. У разі, коли довіритель лежить у лікарні або не може з якоїсь причини вийти з дому, нотаріуса можна викликати.

Продати частку квартири можна в тому випадку, якщо другий власник відмовляється від її купівлі. Першочергове право купівлі завжди за «сусідом», тобто, за другим власником.

Для оформлення довіреності потрібно два документа - паспорта довірителя та довіреної особи. Власник нерухомості за допомогою нотаріуса ставить чітке формулювання щодо виду довіреності та допустимих з її допомогою дій. Особистий підпис довірителя закріплює документ, далі відбувається нотаріальне завірення.

Продаж нерухомості за допомогою генеральної довіреності

Генеральна довіреність дозволяє скористатися правом купівлі-продажу нерухомості. Кошти від продажу квартири, відповідно до законодавства, передаються власнику (надсилаються на розрахунковий рахунок), а не довіреній особі.

За дорученням продати квартиру може кожен громадянин України, який досяг 18 років, якщо того побажає власник. Операція відбувається так само, як у випадку з власником, а всі необхідні побажання довіритель вказує в попередньому договорі купівлі-продажу.

Існує ряд обмежень, через які генеральна довіреність може бути визнана недійсною:

  • Недієздатність довірителя.
  • Видача довіреності неповнолітній особі.
  • Примус до оформлення довіреності.
  • Стан афекту довірителя, помутніння свідомості.
  • Закінчення терміну дії генеральної довіреності (вказується при оформленні документа).

Продаж квартири без згоди прописаних у ній осіб є можливим навіть у разі оформлення угоди за допомогою довіреності. Ускладнення можуть бути в тому випадку, якщо дані особи є пайовими власниками. Без відома власників продати квартиру не вийде, а спроби такої діяльності можуть розцінюватися як шахрайство.

Наша агенція нерухомості «Вісон» https://vison.com.ua/ допоможе вам продати квартиру без участі власників. Ми маємо в своєму розпорядженні юридичну підтримку з боку досвідчених фахівців.

Продаж квартири без участі власника за допомогою агентства з нерухомості - це вигідна та зручна послуга для людей, які цінують свій особистий час. Ми пропонуємо вам не тільки заощадити свої сили та нерви, але також продати нерухомість з максимальною користю.