Будівництво безкаркасних арочних ангарів останнім часом отримує все більше поширення. Дану технологію використовують в переважній більшості випадків, коли потрібно швидко і дешево звести сховище для зерна, овочів, кормів або добрив, гараж для агротехніки, цех для переробки сільгосппродукції. І таке рішення виявляється цілком виправданим і економічно вигідним.

Особливості та переваги безкаркасних арочних ангарів

Головною особливістю даної технології є повна відсутність традиційного жорсткого каркаса. Основою металевої конструкції є арочні елементи з листової оцинкованої сталі, гофрованої і спеціальним чином зігнутої в дугу. Вони виконують несучу і огороджувальну функції одночасно.

Відсутність каркаса зменшує вагу всієї металоконструкції в цілому. Це означає, що для монтажу арочного ангара не буде потрібно зводити капітальний фундамент, який вагомо збільшує не тільки терміни будівництва, але й фінансові витрати на нього. Встановлювати конструкцію можна в будь-якій місцевості, в тому числі у важкодоступній, незалежно від пори року.

Крім усього іншого, відсутність балок, опорних перегородок і несучого каркаса дозволяє раціонально використовувати всю внутрішню площу споруди.

Технологія будівництва досить проста. Окремі секції ангара виготовляються за допомогою спеціальної листозгинальної машини безпосередньо на будівельному майданчику. Для цього не потрібно ні великої групи робітників, ні значної кількості різноманітної спецтехніки. Транспортні витрати також будуть мінімізовані.

Готові арочні елементи з'єднуються між собою за допомогою забортовочной машинки. Ніяких отворів робити в листах не потрібно. З'єднання виходить абсолютно герметичним, що дозволяє істотно знизити експлуатаційні витрати.

В цілому зведення безкаркасних аркових ангарів проходить в кілька разів швидше, ніж будівництво типових споруд схожих габаритів, і не вимагає спеціального дозволу на його проведення. І це ще не все.

До основних переваг конструкцій даного типу також слід додати:

  • високу міцність, здатність витримувати значні перепади температур, пориви вітру, сильний снігопад;
  • тривалий термін експлуатації;
  • можливість швидкого і ефективного утеплення напиленням до 70 мм пінополіуретану;
  • мобільність, можливість швидкого демонтажу без втрати якості;
  • варіативність побудови, зміну конфігурації та конструктивних особливостей відповідно до призначення споруди, можливість врізки вікон та брам.

Готова конструкція не вимагає зовнішньої обробки. Вона завжди буде мати презентабельний зовнішній вигляд, що дозволяє використовувати її не тільки для виробничих потреб і зберігання сільгосппродукції, але і для облаштування стоянок, автомийок, СТО, ринків.

Основна перевага — ціна

Безперечною перевагою безкаркасного арочного будівництва є і його відносно невисока вартість. Безумовно, ціна конструкції визначається індивідуально і залежить від цілого ряду чинників: розмірів будови, конфігурації, наявності утеплення. У будь-якому випадку витрати на будівництво та утримання такої споруди будуть набагато менші, ніж при іншому типі зведення.

Прорахувати, у що обійдеться спорудження безкаркасного аркового ангара, можна до початку всіх робіт. Досить звернутися до фахівців компанії «Промстан» — вони зроблять всі необхідні розрахунки, а також підберуть оптимальний розмір конструкції, запропонують варіанти зниження витрат.