Низькі стелі в квартирі можуть обмежувати політ дизайнерської фантазії і висувати свої вимоги. Перш за все це стосується освітлення. Чи не кожен стельовий світильник приживеться в такому просторі. Наприклад, "палацова" люстра на низькому підвісі візуально опустить стелі ще нижче. Ми разом з експертами інтернет-магазину світла "МамаДекор" зібрали ТОП-5 варіантів освітлювальних приладів, які добре "працюють" в інтер'єрі з низькою стелею.

Люстра без підвісу

Якщо ви не уявляєте світловий сценарій кімнати без люстри, вибирайте моделі щільно прилягають до стелі. Це можуть бути класичні люстри-чаші, підібрані в колір стелі і практично непомітні в інтер'єрі, або моделі нестандартних форм. Останні беруть на себе роль ефектного інтер'єрного акценту.

Такі світильники можна підібрати в будь-якому стилі: від класики до хай-тека.

Якщо підвіс, то невеликий

Світильник не обов'язково повинен кріпитися прямо до стелі. Розгляньте варіанти на невеликому підвісі. Це може бути ріжкова люстра або одиночні підвісні світильники. Останній рекомендується розміщувати над функціональними зонами в приміщення, наприклад над обіднім столом в кухні.

Накладні світильники

Це освітлювальні прилади із зовнішнім корпусом, без ніжок і підвісів, які можуть кріпитися на стіни або стелю. Один або два таких світильника можуть взяти на себе функцію основного джерела світла в приміщенні. Оптимальним варіантом для низьких стель стануть мінімалістичні плоскі моделі.

Якщо хочете візуально розчинити світильник в інтер'єрі, підбирайте моделі в колір стелі.

Точкові світильники і світлодіодне підсвічування

Як правило, служать додатковим джерелом освітлення, допомагають створити багатошаровий світловий сценарій, висвітлити функціональні зони і вигідно розставити інтер'єрні акценти. Не привертають до себе уваги. Зовсім не займають місця. У мінімалістичних інтер'єрних стилях можуть виступати як основне освітлення.

Якщо розташувати такі світильники по периметру кімнати, вони візуально розсунуть її межі.

Точковим світильників можна віддати перевагу лінійні вбудовані світильники зі світлодіодними стрічками. Використовувати їх можна не тільки на стелі, за допомогою LED-стрічок підсвічують ніші і меблі.

Візуально підняти стелю можна за допомогою закарнізной світлодіодного підсвічування по периметру кімнати.

Трекові світильники

Ці освітлювальні прилади переїхали в житловий інтер'єр з торгових і виставкових просторів. Це універсальні в кріплення компактні світильники з обертовим корпусом.

Трекові конструкції з поворотними світильниками дуже подобаються дизайнерам інтер'єру, з їх допомогою можна регулювати напрямок світла, акцентувати увагу на певних зонах або об'єктах і створювати дійсно цікаві світлові схеми.

Ви також можете включити в світловий сценарій настільні лампи, Торшери і бра. Багаторівневі світлові схеми в тренді.

Джерело: інтернет магазинн світильників "МамаДекор".