Трек-системи — це відмінний варіант освітлення коридорів, і далі ви дізнаєтеся про всі його плюси. Спеціалісти інтернет-магазину світла "E27" детально розповіли про нюанси підбору в інтер'єрах коридорів і прихожих.

Плюси трекового освітлення в коридорі

У потоці модних тенденцій трекові світильники стали часто встановлювати в будинках і квартирах, де особливе місце відводиться коридору і передпокою. Головні причини, що такі системи стають частиною дизайну сучасних інтер'єрів, а ще в тому, що такі світильники дуже зручні своєю функціональністю, що дозволяє розподілити світло і створити візуальний комфорт.

Переваги застосування трекових систем освітлення в коридорі і передпокої:

 • Загальне замість інших видів освітлення .
 • Підсвічування елементів дизайну і предметів інтер'єру.
 • Їх можна комбінувати з бра або світлодіодним підсвічуванням, так само можна використовувати як єдине джерело світла.
 • Завдяки поворотним лампам, налаштовуються зони світла і тіней, що вигідно підкреслить інтер'єр і зробить його цікавим.
 • Підсвічування зони з дзеркалом.
 • Додаткове зонування простору.

Для розташування трекової системи в передпокої або коридорі існує безліч прийомів, які зроблять ваш інтер'єр по-справжньому цікавим і стильним.

Для квадратної передпокої краще розмістити шинопровід по центру, а також зробити акцент на стінах або предметах інтер'єру за допомогою поворотних світильників спотів. Кожен елемент спрямовується в потрібні зони для створення акцентів.

В якому б стилі не був оформлений інтер'єр вашого коридору і передпокою, трекові світильники відмінно поєднуються з будь-якими стилями.

Довгий і вузький коридор часто має проблеми або з освітленістю, або з візуальним оформленням при використанні бра, люстр, і вбудованих моделей. Нерідко численні світильники виглядають безглуздо і нагромаджені, або ж навпаки освітлення в окремих кінцях не вистачає. Часто це пов'язано або з невмілим плануванням освітлення або небажанням проводити проводку у віддалені зони коридору. Але ці проблем не існує якщо встановити систему з трековими світильниками. Це не тільки зручно, але й економічно доцільно. Який би довжини не була система з шин, її досить підключити всього до одного виводу живлення. Не потрібно робити додаткові отвори в стелі, штробити, виводити живлення в інших зонах коридору, як цього потребує монтеж люстр або вбудованих світильників. Ви економите не тільки фінанси, але ще і скорочуєте час ремонту.

Гнучкі трекові системи також періодично використовуються в довгих коридорах. Звичайно останнім часом перевага віддається прямим і правильним формам, але в деяких приміщеннях гнучкі трекові світильники будуть вельми актуальні.

Освітлення вбудованими шинними системами довгого Г-образного коридору від зони входу до вітальні. Світильники спрямованого світла поєднуються зі світлодіодним підсвічуванням по периметру коридору.

Нерідко можна зустріти коридори нестандартного планування. Використання спеціальних гнучких з'єднувачів для з'єднання шинопроводів дозволяє повторювати форму коридору.

Маючи вивід живлення, трекінгову систему можна змонтувати буквально за 30 хвилин, і ніякого шуму, пилу і фінасових витрат. Крім того, ви завжди можете додати або прибрати спот з шини, таким чином налаштувати потрібне освітлення по всій довжині коридору.

У коридорах застосовується як загальне освітлення, так і зональне, коли основний акцент робиться на використання спрямованих спотів, іноді трек доповнюють розсіяними світильниками.

Використання акцентних спотів в коридорі обумовлено тим, що тут практично завжди на стінах представлені картини, постери, гравюри, репродукції, фотографії, Фасади вбудованих шаф і інші предмети інтер'єру, на яких і потрібно зробити акцент, і для цього найкраще підходять спрямовані споти розміщені на шинах.

Зазвичай у коридорах обмежуються використанням тільки спрямованих світильників, і їх буває достатньо, оскільки він не вимагає яскравого загального світла. Рідше використовуються акцентні, вони потрібні в тому випадку, якщо є необхідність в рівномірному освітленні приміщення, але при цьому можуть бути розмиті світлові акценти і стануть не настільки явними.

Про температуру трекових світильників

Обирайте трекові світильники з теплим (2700-3000К) або нейтральним денним (4000-4200К) світлом. Можна використовувати як розсіяні світильники, так і спрямовані, а також їх комбінації. Трекові світильники з регулюванням яскравості за допомогою диммера в коридорі ставити недоцільно.

Популярні бренди трекового освітлення

Серед усіх виробників найбільшою популярністю користуються:

 • Магнітні трекові системи LTX та ZARlight.
 • 1-фазні трекові системи: Nowodvorski, Feron, Horoz Electric, TK Lighting Tracer, Vision, Ultralight, Mycom, Vela, SLV
 • 3-фазні трекові системи: LTX, Azzardo, Mycom, SLV, Imperium Light.

Уникайте помилок

Зверніть увагу, уникайте перераховані далі помилок при плануванні освітлення передпокою і коридору на трекових світильниках:

 • Не використовуйте трифазний шинопровід — він для комерційного освітлення.
 • Не підвішуйте шини на тросах, використовуйте накладний шинопровід, він не зменшує висоту стелі, або використовуйте принаймні вбудований шинопровід.
 • Не використовуйте лампи з холодним спектром від 5000K і більше — вони зовсім для інших завдань.