Рух і життя - явища, які не можуть існувати одне без одного. Без руху завмирає життя, а без життя неможливий рух. Ті, хто добре засвоїв цей принцип, часто вибирають собі в якості хобі заняття спортом. Їзда на велосипеді - це не тільки весело, але і вкрай корисно для підвищення тонусу організму. Далі ми розповімо, як саме велосипед допомагає поліпшити якість життя людини.

10 фактів про користь велосипеда

  1. Корисно для серцево-судинної системи. Інтенсивна їзда - це те ж саме кардіо, яке змушує наше серце швидше переганяти кров по тілу. Серце від цього зміцнюється, стінки судин стають більш еластичними і міцними. Як наслідок, поліпшується загальний стан серцево-судинної системи.

  2. Зміцнення імунітету. Регулярні фізичні навантаження, будь то їзда на велосипеді або пробіжки вранці, стимулюють імунітет і поліпшують захисні функції нашого організму. Загальновідомий факт: спортсмени менш схильні до інфекційних і застудних захворювань, ніж люди, які ведуть малорухливий спосіб життя.

  3. Зниження рівня стресу. Під час кардіонагрузок стимулюється вироблення гормонів щастя і задоволення, а рівень гормону стресу кортизолу падає. Це легко помітити вже після першого заїзду - протягом декількох годин після їзди ви будете відчувати прилив сил, бадьорість і щастя.

  4. Розширення легких і поліпшення їх роботи. Це можна сказати про будь-які інтенсивні фізичні навантаження, але велосипед в цьому плані один з кращих. Під час їзди людина починає інтенсивно дихати, аби забезпечити тіло необхідним киснем. За рахунок цього поліпшується стан діафрагми, а дихальні шляхи очищаються.

  5. Економія грошей. Це стосується в першу чергу жителів міст - на велосипеді можна легко подолати відстань 5-10 кілометрів від будинку до місця роботи. На це піде 10-20 хвилин, і ніяких грошей платити не доведеться. Наймаючи таксі або використовуючи власний автомобіль, ви кожен день будете витрачати гроші на дорогу. Велосипед - це економно.

  6. Поліпшення сну. Тут все просто: будь-які фізичні навантаження сприяють виведенню з організму кортизолу, гормону стресу. Саме він є причиною більшості порушень функції сну.

  7. Похідні. Крутіння педалей непогано так витрачає калорії. Якщо щоденні поїздки поєднувати з якоюсь помірною дієтою, швидкість схуднення подвоїться.

  8. Безпечний спорт. Їзда на велосипеді менш травматична, ніж біг або заняття в тренажерному залі. Ніяких ударних навантажень на суглоби, лише природні для нашого тіла рухи.

  9. Порятунок планети. Цей аргумент є вирішальним не для всіх, але все ж. Використовуючи замість автомобіля велосипед, ви робите свій маленький внесок у порятунок планети від глобального потепління.

  10. Це недорого! Купити велосипед може практично кожен - це абсолютно недорогий персональний транспорт, для якого і деталі коштують відповідно. Автомобілістам такі «витрати» і не снилися.

Хочете знову стати гарною, підтягнутою людиною з прекрасним самопочуттям? В такому випадку досить сумніватися - вибирайте собі велосипед і вперед, підкорювати нові вершини!