Зелений чай народився у Піднебесній. Китайські майстри виготовляють сотні різноманітних сортів, але є десять найвідоміших. Один з них – Тай Пін Хоу Куй, який вважають національною гордістю. Його п’ють із задоволенням та використовують у якості подарунка почесним гостям країни.

Якщо ви шукаєте зелений чай з соковитим смаком, талантом піднімати настрій і масою корисних властивостей, спробуйте цей унікальний сорт.

Як виготовляють чай

Знаменитий сорт з’явився у минулому столітті. Незвичайний чай створив китайський фермер з провінції Аньхой. Коли чайні майстри шукали нові сорти, звернули увагу на цього новачка. У 1912 році дебютанта відправили на ярмарок у Наньцзині, де він був визнаний «найкращим чаєм». Через три роки завоював золоту медаль. Потім увійшов до списку знаменитих сортів Китаю і прославився на весь світ.

Перше, на що звертаєш увагу – незвичайна форма чаїнок. Вони довгі, плоскі, нагадують зелені леза. Чай роблять так:

  • Вранці збирачі вирушають на високогірні плантації. Зривають ніжні бруньки і два верхніх листки. Молода сировина відрізняється соковитим смаком і багатим складом.
  • Збір сортують вручну, щоб відбракувати пошкоджені листя.
  • Підв'ялюють на сонці близько 5 годин.
  • Фіксують прогріванням у великих чанах, щоб зупинити ферментацію.
  • Просмажують і пресують, щоб чаїнки стали тонкими, як леза.

Смак чаю

Завдяки великим чаїнкам Тай Пін Хоу Куй називають лезовим чаєм. Його листя великі і ледь поміщаються у заварник. Тому заварювати краще у великому посуді, щоб не ламати красу.

Якісний чай насиченого темно-зеленого відтінку. У сухому вигляді пахне свіжістю гір з нотами квітів з приємною кислинкою. Настій жовто-зелений, прозорий. У смаку запашні відтінки орхідеї. На наступних протоках з'являється легка деревна терпкість і в'язка гірчинка, післясмак солодкуватий.

Як заварювати чай

  1. Вибирайте об’ємний посуд.
  2. Бажано використовувати м'яку питну воду, але не мінеральну. Так смак напою не зіпсують тверді домішки.
  3. Не заливайте чай окропом. Коли чайник закипить, дайте йому охолонути приблизно 5 хвилин.
  4. Заварюйте протоками, одну порцію до 8-10 разів. Спочатку чай розкривається і набирає силу, поступово стає більш стриманим.

Намагайтеся не перетримати Тай Пін Хоу Куй при заварюванні, щоб не з'явилася зайва гіркота. Він піднімає настрій, зігріває зсередини, покращує роботу мозку, пам'ять і концентрацію. Корисний для травлення і серця, завдяки високому вмісту антиоксидантів уповільнює процеси старіння клітин.

Цей чай ніколи не фасують у пакетики, його продають лише розсипним. Для дегустації можна замовити невелику порцію.