Може здаватись, все штучні дерева виглядають однаково, і ви дивуєтеся, чому ціна так сильно відрізняється. Як і справжні дерева, штучні мають відмінності і характеристики, які роблять їх унікальними. Сьогодні ми спробуємо розрізняти два матеріали, з яких виготовлені штучні новорічні красуні, що, можливо, допоможе вам в процесі прийняття рішень в цьому сезоні.

Цікавий факт: в 19 століття ялинки виготовлялись з різьбленого дерева і пофарбованого гусячого пір'я.

Сьогодні штучні ялинки створюються так, ніби це реальне дерево, якщо не придивлятись зовсім близько. Щоб обрати ідеальну ялинку для вашого будинку на свято – достатньо звернути увагу на структуру гілочок. Для цього виробники використовують два популярних матеріали: полівінілхлорид або ПВХ, і поліетилену або ПЕ. Які відмінності між цими двома форматами полімерів?

ПВХ

Штучні ялинки з ПВХ були винайдені в 1930-х роках і набули широкого поширення, так як були доступними і довговічними. ПВХ був на піку популярності. У цих деревах використовуються пласкі листи ПВХ, розрізані на довгі плоскі прямокутники для листя, які потім обмотуються навколо струн дроту для створення гілок. Центральний металевий стовп служить стовбуром дерева.

Штучні ялинки - https://elki4you.in.ua/ua/el/belye-konchiki/

Поліетилен

В останнє десятиліття, виробники дерев почали експериментувати з іншою технологією - поліетиленом або ПЕ. На відміну від плоских ПВХ голок, такий матеріал проходить під тиском для формування форми з використанням пігментації.

Яка ялинка буде виглядати більш реалістичною

Виробники додали відтінки зеленого і коричневого, щоб надати деревам більше візуальної текстури. Вони також розробили різні профілі дерев, схожі на справжні дерева, з дротяними гілками, що зроблені вигнутими для надання форми. Однак, є певні обмеження в тому, що можна зробити з цим матеріалом, так як голки залишаються плоскими і двовимірними.

З іншого боку, поліетиленові дерева створюються для імітації реальних видів ялин і сосен. Замість того, щоб мати плоскі кінчики, ПЕ дерева мають пишні, довгі і конічні голки. Це допомогло зробити ялинки стандартом в сфері новорічних прикрас, тому штучні дерева – кращий вибір для декораторів і дизайнерів.

Довговічність та надійність конструкції

При належному догляді і зберіганні обидва типи дерев можуть прослужити від 5 до 15 років. ПВХ-дерева, проте, більш схильні до линяння або втрати голок в порівнянні з ПЕ-деревами з литими кінчиками. Обидва матеріали також були вдосконалені, тобто стали вогнестійкими і не містять алергенів.

Сосни - https://elki4you.in.ua/ua/sosna/

Ціна

Дерева з полівінілхлориду (ПВХ) зазвичай вважаються більш бюджетними, ніж дерева з поліетилену (ПЕ). Крім того, вони доступні і їх легко знайти в продажу. У той час як деякі виробники пропонують 100% PE дерева по преміальним цінам, більшість використовують комбінацію голок з ПЕ та ПВХ, щоб об’єднати переваги обох варіантів. ПЕ привносить реалізм в зовнішній вигляд дерева, в той час як ПВХ додає об’єму. Це відмінний варіант для тих, хто шукає реалістичні, довговічні штучні ялинки за розумними цінами.