Казки про тварин - найдавніша група фольклорних творів. Вони виникли ще за тих часів, коли серед людей найпоширенішими були анімалістичні вірування. Вони вірили, що звірі та тварини володіють надзвичайними можливостями, а деяких із них вважали священними.

У таких казках людські характери та життєві ситуації перенесені на тваринний світ. Ролі головних персонажів зазвичай грають вовк, лисичка, їжачок, ведмідь, собака та багато інших.

Дитячий проект derevo-kazok.org підготував рейтинг казок про тварин, які користуються найбільшою популярністю.

Румунська казка “Хортові чобітки”.

Якось зібрався Зайчик на ярмарку, щоб купити собі на зиму чобітки. По дорозі зустрів він хитрого Хорта. Той зізнався, що у Зайчика є дві золоті монети та надумав їх у нього видурити. Подорожні досить довго йшли, аж поки не стомилися та не вирішили зайти в найближчий трактир, яким володів Ведмідь. Заєць не хотів заходити, щоб не витрачати кошти, але Хорт його переконав, що має гроші. Урешті, досхочу наївшись, Хорт признався, що грошей у нього немає. А от що з цього вийшло Ви можете дізнатися, прочитавши казку.

Арабська казка “Про козу, сімох козенят та відьму”.

Жила собі коза зі своїми дітками. Щодня вона виходила з дому на промисли, а козенят зачиняла і наказувала нікому дверей не відкривати. Про це довідалася відьма, яка надумала їх викрасти. Хитрістю їй врешті вдалося досягнути свого, проте Коза їй цього не пробачила та надумала визволити дітей з полону.

Інгуська казка “Лисиця та журавель”.

Потоваришували Лисичка та Журавель, почали жити разом. Аж якось Журавель пішов на промисли, а Лисичка тим часом з’їла його діток. Журавлеві ж вона сказала, що його дітки просто зникли. Журавель про все дізнався на надумав відплатити подрузі тією ж монетою.

Чеченська казка “Як вовк у Мекку ходив”.

Якось вирішив старий вок покаятися в гріхах та відвідати святі місця. Вирушив він у дорогу, та незабаром зголоднів та вирішив хитрістю з’їсти коня, який пасся у полі недалеко. Проте кінь також був не промах та про все здогадався. Чим усе закінчилося можна дізнатися, прочитавши казку на сайті “Дерево Казок”.

Таджицька казка “Кмітливий осел”.

Жили в одного господаря Осел та Віл. Тяжко їм доводилося, бо господар щодня завантажував їх важкою роботою. Надумали вони втікти. Як надумали, так і зробили. По дорозі товариші зустріли ще Півня і Мишку. Отак друзі дісталися просторого пасовища, де і оселилися. Проте, якось до них навідалися вовки. Проте друзів не так легко було злякати. Як то все було і чим закінчилося Ви можете дізнатися, прочитавши таджицьку казку “Кмітливий осел”.