Варто розуміти, що психолог – не лікар. Він не має права призначати вам пігулки та не вилікує захворювання. Психолог – це фахівець, який, на відміну від психіатра та психотерапевта, працює виключно з людьми зі здоровою психікою. Він навчить приймати виважені рішення, проявляти любов до себе, відчувати впевненість у вчинках. Допоможе подолати негативний емоційний стан, труднощі та страхи.

Втім, більшість людей відчувають недовіру стосовно до психологів. Оскільки вважають, що візит до терапевта – це вже крайня точка. І доки ситуація не зайшла в глухий кут та не набрала обертів, можна впоратися самостійно. Або звернутися по допомогу до товаришів та родичів.

Звісно, важливо оточувати себе друзями, які можуть вислухати та підтримати. Але все ж є велика різниця між подругою/другом та психологом. Завдяки досвіду та розумному, неупередженому підходу, спеціаліст здатен подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Розглянемо детальніше декілька причин, які змушують нас перейматися щодо візиту до психолога.

Переконання, що психолог засудить

Часто до фахівців не звертаються через страх бути засудженими. Люди переживають, що, оголивши свою душу перед абсолютно незнайомою людиною, отримають у відповідь тільки презирство та осуд.

Однак це зовсім не так. Хороший, кваліфікований психолог не стане оглядати вас гордовитим поглядом, адже його завдання – допомогти вам впоратися з проблемою. Він із повагою та делікатністю прийме вас, не зважаючи на те, що саме ви збираєтеся розповісти. Кожен психолог слідує етичному кодексу, в якому дбайливому ставленню до клієнта присвячений окремий пункт.

Спеціаліст ніколи не дасть оцінки вашим діям або рішенням. Є тільки одна людина, яка може судити вас за вчинки – це ви самі.

Страх, що ви нічого не зможете сказати на консультації

Коли в житті відбувається щось серйозне, навалюються проблеми або долають тривожні стани, буває важко поділитися цим навіть із близькими. Що вже говорити про абсолютно незнайому людину.

Але не переживайте з цього приводу. Створити дружню, довірчу атмосферу, розташувати людину до себе – це частина професії психолога. Вони роблять це щодня, з людьми різного віку та соціальних класів.

Якщо ви переживаєте, що фахівець не підійде вам чи не сподобається, як людина, дізнайтеся про нього якомога більше до сеансу. Подивіться його соцмережі, почитайте статті на сайті, поговоріть телефоном. Ви зрозумієте, імпонує вам його стиль комунікації або ні. Так ви зможете прийняти рішення – чи варто звертатися до нього або, можливо, пошукати іншого психолога.

Турбуєтеся, що у вас мало вільного часу для візитів. Ви зайняті проектами, часто їздите у відрядження.

Якщо ваш графік настільки щільний, що вмістити туди сеанси психолога практично неможливо, спробуйте онлайн-сесії. Сервіс психологічного консультування HoldYou – ідеальний варіант для людей, які потребують підтримки, але живуть у режимі нон-стоп. На сайті можна ознайомитися з професійною біографією кожного психолога та після цього прийняти рішення про подальшу роботу. Якщо фахівець не влаштує вас, ви зможете вибрати іншого.

Кожен психолог володіє певними компетенціями. Виходячи з цього, ви можете підібрати того, хто найбільше підходить під ваш запит або проблему. Оплатити всі консультації можна на сайті, не виходячи з дому. Це чудово економить час. До того ж, так ви зможете не пропускати сеанси, навіть якщо будете перебувати в іншій країні.

Допомога психолога онлайн – те, що потрібно, якщо у вас немає часу або бажання для особистих зустрічей, але ви потребуєте підтримки і опрацювання проблеми.