У багатьох українських будинках досі панують чавунні горщики, відомі та ціновані протягом багатьох років. Однак таке обладнання, як чавунні казани та чавунні каструлі, вимагають спеціальної обробки, інакше вони швидко псуються.

Чавунний посуд http://optsklad.dp.ua/shop/category/chugun - це стара, добра традиція, до якої ми повертаємось не дарма. Чавун був винайдений китайцями багато років тому, тоді як англійці виробили перший чавунний горщик. З цієї події минуло багато-багато років, і все ж гурмани повернулися до звички використовувати ці виняткові продукти на кухні.

Перша підготовка чавунного горщика до роботи

Чавунні горщики - це вироби, яким потрібен ретельний догляд. Однак вони віддячать вам чудовим смаком та ароматом страв. Перш ніж використовувати чавунний горщик вперше, зніміть з нього всі наклейки та ретельно вимийте його гарячою водою. Для цього можна використовувати рідкий миючий засіб. Наступний крок - ретельно висушити посуд тканиною або кухонним рушником. Потім вам потрібно розігріти чавунний посуд на плиті. Після нагрівання втирайте в його поверхню олію або інший жир і зачекайте, поки посуд охолоне. Підготовлений таким чином горщик готовий до роботи!

Підбирайте варіанти у каталозі http://optsklad.dp.ua/ та з самого початку оборежно ставтися до своего посуду.

Як утримувати чавунний горщик щодня?

Після приготування їжі в чавунних каструлях вам слід почекати, поки казан повністю охолоне, а потім промити його гарячою водою з використанням рідкого миючого засобу або харчової соди, що екологічно і чудово помиє посуд. Якщо щось пригоріло до сковороди, ви можете прокип’ятити її з водою, після чого запечені залишки без проблем зникнуть. Не рекомендується:

  • використовувати залізні та гострі елементи,
  • мити в посудомийній машині.

Після миття горщика варто втерти в нього тонкий шар олії.

Де зберігати чавунні горщики?

Якою має бути шафа, в якій можна зберігаємо казани та чавунні каструлі? Перш за все - суха, чиста, добре провітрювана і міцна. Хоча останнє може здатися жартом, варто пам’ятати, що чавун важить багато. Перш ніж поставити горщик у шафу, не забудьте його ретельно висушити, волога точно не допоможе цьому посуду. 

Що ще слід пам’ятати? Не рекомендується зберігати їжу в чавунних каструлях. Чавун не любить вологу. Часто такий посуд рекомендується для випікання хліба, де спочатку ви розігріваєте горщик у духовці, а потім виливаєте хлібну масу. Крім того, у чавунному посуді можна смажити, тушкувати та запікати, що робить його чудовим вибором практично для будь-якого типу плити.