Вчитель — непроста професія. Педагогічні працівники повинні не лише досконало володіти профільним предметом. Обов'язкова умова викладання у школі або гімназії — наявність терпіння і витримки. Крім того, дітей необхідно любити, лише за такої умови з ними вдасться налагодити контакт.

З одного боку, у педагогічній сфері спостерігається брак досвідчених кадрів. З іншого — знайти хорошу роботу досить важко. Основні труднощі зводяться до обмеженої кількості вільних місць і невисокої зарплатні. Не останню роль відіграють підвищені вимоги до кандидатів. Саме з цих причин значна кількість населення, серед яких багато молодих людей, вважають професію учителя невигідною.

Зміна тенденцій

Нові вакансії вчителя регулярно з'являються на ринку праці. Однак більшість пошукачів віддає перевагу іншим сферам діяльності. А даремно! Якщо раніше робота у школі не обіцяла пристойної зарплатні, то за останні кілька років ситуація кардинально змінилася. Насамперед це пов'язано зі збільшенням кількості приватних навчальних закладів. У таких школах та ліцеях постійно потрібні вчителі з різних предметів:

  • іноземної мови;
  • математики;
  • історії;
  • правознавства;
  • української мови та літератури.

Ще один плюс для потенційних кандидатів — спрощення процедури працевлаштування. Донедавна потрапити у школу можна було лише через місцеві органи освіти. Сьогодні процедура не передбачає жодних посередників. Роботу можна знайти навіть випускникам, які недавно отримали диплом. Це відкриває широкі можливості для амбіційних молодих людей. Працювати можна на повну ставку або обрати часткову зайнятість.

Як знайти роботу

Сучасні методи пошуку не передбачають особистого відвідування навчальних закладів, щоб з'ясувати, де є вільна вакансія. Сьогодні пошукачам достатньо завітати на рекрутинговий портал, де зібрані пропозиції від роботодавців. Такий підхід дозволяє звести до мінімуму час на пошуки роботи. Ще один плюс — можливість моніторингу ринку праці у будь-який зручний час доби.

Щоб підвищити шанси на успішне працевлаштування, рекомендується ознайомитися з вакансіями не лише у Києві, але і у найближчих до столиці населених пунктах. Як показує практика, у них постійно спостерігається брак професійних педагогів.

Співпраця з рекрутинговим порталом дозволяє знайти хорошу роботу у максимально стислі терміни. Для цього потрібно лише регулярно переглядати оголошення та не боятися надсилати резюме на відповідну вакансію. Чим більше відгуків відправить пошукач, тим вище його шанс на отримання хорошої посади з достойною зарплатнею. Щоб не проґавити цікаву пропозицію, рекомендується настроїти опцію отримання повідомлень з сайту. Завдяки цьому кандидат буде оперативно отримувати інформацію про свіжі вакансії.