Одноразові медичні рукавички повинні відповідати особливим вимогам з точки зору захисту від біологічних та хімічних загроз, бути міцними та забезпечувати свободу рухів. Нелегко виконати усі ці умови одночасно. У статті приведено список функцій, які допоможуть вам вирішити, які рукавички вибрати, виходячи з ваших конкретних потреб. Купити медичні рукавички гуртом і уроздріб можна в інтернет-магазині компанії MarketFarm.

Загальні характеристики одноразових рукавичок

У медичних установах рекомендується використовувати діагностичні й захисні рукавички, позначені як медичний виріб та засоби індивідуального захисту. Такі рукавички повинні відповідати вимогам, описаним у відповідних стандартах, а виробники повинні гарантувати, що їх аксесуари відповідають вимогам. Важливий параметр одноразових рукавичок - час проникнення хімікатів та захист від мікроорганізмів.

Медичні рукавички - види за призначенням

Одноразові рукавички повинні забезпечувати ефективний захист як при прямому контакті з пацієнтом, так і при виконанні таких процедур, як дезінфекція поверхонь, контакт з хімічними речовинами, видалення відходів або контакт з біологічним матеріалом. Деякі типи рукавичок можуть краще підходити для конкретних застосувань, тому на ринку представлений широкий спектр моделей, що розрізняються використовуваними матеріалами та технологіями, а також передбачуваним використанням.

- Діагностичні рукавички
Ц
е найчастіше використовувані універсальні одноразові рукавички. Вони класифікуються як медичні вироби класу I, тобто відносяться до неінвазивних виробів. Більшість доступних оглядових рукавичок в якості засобів індивідуального захисту підпадають під категорію III (тобто складна структура, високий ризик) та відповідають європейським стандартам для захисних рукавичок. Відмінності між ними в основному пов'язані з типом матеріалу, з якого вони зроблені (латекс, нітрил, вініл).

- Хірургічні і мікрохірургічні рукавички
В
икористовуються в умовах, що вимагають стерильного операційного поля. Вони стерильно упаковані, завдяки чому на поверхні рукавичок відсутні мікроорганізми, що зводить до мінімуму ризик передачі інфекції. Для повного захисту рукавичок важливі як виробничий процес, так і пакування, і правильне використання - все повинно бути асептичним.

- Рукавички спеціального призначення
І
снують моделі для дуже специфічних цілей, що розрізняються дизайном й особливостями. Наприклад, гінекологічні та акушерські рукавички мають спеціальні подовжені манжети. У свою чергу, ортопедичні рукавички дуже міцні, що знижує ризик випадкового ушкодження.