В якості підлогового покриття нерідко використовується дошка з масиву дерева. Вона має особливі характеристики і ряд відмінностей від інших матеріалів. Про все це розповіли фахівці компанії «Arbofari».

Особливості масивної дошки

Під масивною дошкою мається на увазі ламель, виготовлена з цільного дерева. При її виготовленні використовуються, як правило, тверді породи дерева. Наприклад, бук або дуб. Саме тому вартість таких виробів досить висока.

Масив на підлогу на торцях оснащується з'єднанням шип-паз. За рахунок цього його укладання проводиться швидко і максимально просто. Щоб уникнути появи тріщин в нижній частині передбачені фрезерні пропили.

Чим відрізняється від паркету

Головною відмінністю даного матеріалу є однорідна структура. Паркет є інженерним продуктом. Він багатошаровий і нерідко виготовляється з більш дешевих порід дерева. Як правило, така сировина застосовується в нижній частині паркету. Такі вироби можуть мати різні розміри і форми. Виділяють в окремі підвиди модельний, штучний і художній паркет.

Порівняння зі звичайною дошкою

Масивна дошка відрізняється від звичайної дошки насамперед розміром. Крім того, вона є вже облицювальним готовим продуктом. Такий матеріал не потребує фарбування і будь-якої обробки. На підлоговій дошці нерідко спостерігаються дефекти. Наприклад, сучки. Також при укдладанні вона може виявитися ще і вологою.

Плюси і мінуси

Паркетна масивна дошка має низку переваг. Це екологічно чистий матеріал, при виготовленні якого не використовуються ніякі добавки. За рахунок максимальної твердості підлогове покриття є довговічним і здатне прослужити половину століття. Його можна піддавати циклювання і реставрації. Більше переваг можна дізнатися за посиланням - https://arbofari.ua/solid-board/ .

Правда, у таких дошок також є недоліки:

         Нестійкість до дії вологи. Обумовлено це тим, що дерево схильне до розширення і стиснення.

         Схильність атакам шкідників. Щоб уникнути атак паразитів, дошки слід обробити дезінфікуючим засобом.

         При підвищеній вологості може з'явитися цвіль і гниль.

         Укладається підлогове покриття шляхом використання комбінованого способу. Доводиться вдаватися до застосування клею, а також фанери, яка виступає в якості чорнового шару, що дозволяє вирівняти поверхню.

Вибір на деревині, як правило, зупиняється через її екологічності. Проте, потрібно пам'ятати і про негативні сторони даного матеріалу. Він дуже примхливий і потребує особливого догляду. Тому перед прийняттям остаточного рішення слід зважити всі за і проти.