Розглянемо основні параметри і особливості рекордеров для запису звуку, щоб зрозуміти як вибрати відповідний девайс і на що звернути увагу перед покупкою.

Якщо ви бажаєте придбати рекордер для запису звуку, то у такому уразі вам варто відвідати інтернет-магазин tv-project.com. Там ви зможете вигідно придбати якісне обладнання для запису відео та звуку!

Для початку варто відзначити, що рекордер і диктофон - не одне і те ж, хоча ці девайси схожі і служать одній меті - записи звуку. Диктофони, як правило, використовують для запису мови, лекцій та інтерв'ю. Невеликий розмір пристрою - це плюс, але і функціонал їх вельми скромний. Рекордери ж - багатофункціональна і багатоканальна портативна студія. Більшість пристроїв записують стереосигнал високої якості і можуть мати від двох до шести каналів запису одночасно. Рекордери використовуються для запису звуку при:

  • відеозйомці концертів та репетицій,
  • створенні демо-записів,
  • запису шумів і польових записів (field recording).

Пам'ять

Більшість рекордерів розраховані на довгий запис у високій якості. Оскільки багатоканальні аудіофайли займають досить багато місця на карті пам'яті, апарати оснащені слотами для SD-карт на 32 або 64 Гб (в залежності від моделі гаджета). Частіше за все це досить для декількох годин звуку. Якщо однієї карти не вистачає для тривалого запису, її легко замінити і продовжити запис.

Якість запису

Аудіорекордери - професійні гаджети, які можуть оцифровувати звук з високою розрядністю і частотою дискретизації. Більшість моделей підтримують частоту 48 або 96 кГц і розрядність до 24 біт. У топових дорогих моделей частота може досягати 192 кГц.

Залежно від моделі аудіорекордер дозволяють налаштовувати формат запису і писати в wav або mp3. Якість запису у більшості моделей також може налаштовуватися - від 32 до 320 kbps в mp3 і від 44.1 до 96kHz \ 16 до 24-bit в wav.

Важливо: зі зменшенням розміру рекордера може знижуватися якість звуку, так як використовуються більш прості комплектуючі та мікрофони.

Кількість каналів

При виборі аудіорекордер варто звернути увагу на кількість роз'ємів. Зазвичай на базових моделях є лінійний вхід і вихід, в які можна підключити мікрофон і навушники.

Більша кількість каналів дозволяє записувати не тільки на вбудовані мікрофони, але і підключати до рекордеру зовнішні. Це, наприклад, дає можливість записувати стереосигнал: відразу декількох спікерів, навколишній звук і все що необхідно. У таких рекордерах є роз'єми XLR\TLR, які розраховані на більше навантаження.