Сьогодні багато бізнесменів транспортують свої вантажі за допомогою автотранспорту. Однак деякі вантажі можуть представляти серйозну небезпеку для навколишнього середовища, а також для інших учасників дорожнього руху.

Пожар, вибух, витік радіоактивних речовин - ось можливий збиток, до якого може привести неправильне перевезення небезпечних вантажів. Щоб убезпечити людей і навколишнє середовище, в розвинених країнах розроблені правила перевезення небезпечних речовин для всіх видів транспорту.

Перевозити небезпечні вантажі можна тільки на спеціальному транспорті, який виготовлений або дообладнуваний відповідно до нормативних документів.

Записатися на курс підготовки фахівців, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом ви можете, пройшовши за посиланням https://adr.dp.ua/uk!

Водії транспортних засобів транспортуючи небезпечні вантажі повинні бути адекватними, надійними і добре навченими. Деякі водії не хочуть вислуховувати курс підготовки фахівців, що здійснюють перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом, і здавати іспити з багатьох причин і купують ці дозволи. Таких водіїв легко розпізнати: задавши будь-яке питання про небезпечні вантажі. Тому, не бійтеся розмовляти з ними, адже їм ви довіряєте автомобіль або небезпечний вантаж, а ще є одна причина, чому ці правила повинні виконуватися: вони рятують життя. Непідготовлена і безвідповідальна особа за кермом автомобіля це нерозсудливість і небезпечно.

Водії несуть відповідальність і найчастіше, щоб запобігти аварії, діють таким чином, зменшуючи шкоду, заподіяної в результаті аварії, реагуючи швидко і грамотно, коли щось йде не так. Повинні знати, що робити до, під час і після кожної доставки небезпечних вантажів.

Водій при перевезеннях небезпечних вантажів зобов'язаний:

  • до виходу в рейс перевірити свій автомобіль перед від'їздом;
  • мати у наявності всі необхідні документи;
  • бути в курсі того який небезпечний вантаж вони перевозять і його небезпечні властивості і точно знати при екстреному реагування.

Щорічно водії транспортних компаній повинні проходити перевірку знань про небезпечні вантажі, бути в курсі змін в законодавстві, а також повинні тренуватися як себе вести в екстрених випадках. І не важливо в якому місті знаходиться транспортна компанія - правила для всіх одні і ті ж.