Візит на цвинтар – одна з небагатьох можливостей згадати померлу людину, в думках поспілкуватися з покійним. Для того, щоб відвідувачам місця захоронення було зручніше проводити час, на ньому варто встановити лавку. З її допомогою можна розмістити пристарілих людей, які не в змозі довго стояти під час відвідин.

З чого виготовляють лавки?

Головні критерії при покупці лавки – її стійкість перед частими змінами температурі и вологості. Лавочка на кладбище в Харькове повинна витримувати велику вагу і, при цьому, бути максимально зручною.

Найчастіше для виготовлення лавок в майстернях використовується метал і дерево. В деяких випадках спеціалісти вирізають їх граніту чи мармуру. Кам’яні лавки коштують дорожче, однак з їх допомогою можна доповнити меморіальний комплекс, зберігши єдину дизайнерську концепцію.

 

Найбільш популярні серед родичів померлих – лавки з металу. Вони міцні і не потребують особливих умов для встановлення. Металічні лавки легші від кам’яних, тому їх можна монтувати одразу ж після похорону.

Досить часто при виготовленні лавок майстри комбінують метал і дерево. Дерев’яні дошки не замерзають так швидко, як метал, тому на них можна сидіти навіть зимою. Однак для того, щоб дерево прослужило досить довго, його потрібно обробити спеціальним засобом. Він захищає дошки від вологості, через яку дерево гниє.

Інші критерії вибору

Матеріал – не єдиний фактор, який потрібно враховувати при виборі лавочки. Слід звернути увагу й на інші критерії:

  • розміри – залежать від площі, котру повинна займати лавка. Якщо місця на могилі мало, слід вибрати меншу конструкцію, інакше вона буде заважати відвідувачам. З висотою лавки легше. Вона може бути любою, головне, щоб на ній було зручно сидіти;

  • форма – буває стандартною і фігурною. Досвідченні майстри здатні зробити лавки по спецзамовленню. В такому випадку конструкція може бути виготовлена в формі серця чи іншої фігури;

  • оформлення – не варто вибирати лавку з грандіозними малюнками. Потрібно враховувати, що вона буде знаходитись на цвинтарі, тому краще віддати перевагу більш скромному оформленню.

 

Також слід правильно підібрати місце для встановлення лавки. Вона може знаходитись по різні сторони від могили. При цьому головне, щоб під час візиту на цвинтар відвідувачі бачили фото померлої людини.

Лавки від компанії «ArgestStone»

Щоб лавка прослужила якнайдовше, варто замовити її в перевіреного виробника. Майстерня «ArgestStone» пропонує великий вибір оригінальних лавочок різних розмірів і форм. В каталозі майстерні клієнти можуть підібрати як стандартні, так і кутові лавки з дерева, металу чи комбінації цих матеріалів.

В асортименті компанії завжди є лавочки зі спинками і без них. Кожен бажаючий може купити лавку з готових класичних моделей чи замовити виготовлення більш оригінальної конструкції по ексклюзивному авторському проекту.