У цій статті ми розповімо вам про те, як далеко зайшли технології в такому напрямку як спідкубинг та головоломки.

Спочатку може здатися, що цей напрямок не потребує складних технологічних пристроїв, досить якісних головоломок з швидкими механізмами. Але ні! Періоди постійних карантинів внесли в свої коригування в розвиток гаджетів для спідкуберів і любителів головоломок.

Електронні головоломки від GAN (з технологією Smart Cube)

Першою Smart головоломкою є кубик GAN 356i. Він з'явився вже досить давно, ще в кінці 2019 року, ще до появи нового коронавируса і ця головоломка була в принципі не дуже популярна в Україні, через досить високу вартість (80-90 $).

Розумний кубик Рубіка GAN

Особливістю подібних головоломок є можливість їх підключення до смартфону (IOS, Android) через Bluetooth. Підключивши кубик до смартфону ви можете більш ефективно тренуватися, а також змагатися з іншими спідкуберами з усього світу!

З огляду на те, що офіційні змагання для любителів головоломок не проводилися вже цілих 2 роки, в компанії GAN вирішили розробити нову модель розумного кубика, з ціною в цілих 2 рази нижче. В 2021 році анонсований вихід головоломки GAN 356i Carry. У цьому швидкісному кубику збереглися всі найважливіші нововведення від GAN 356i, але вартість гаджета зменшилася майже вдвічі завдяки таким змінам:

  • вбудований акумулятор замінили батарейкою,

  • куб не містить гіроскопа,

  • комплектація головоломки стала набагато простіше.

Також, незабаром має з’явитися ще один кубик 3х3, з бюджетом менше 40$, з тим же електронним ядром під брендом Monster Go. Поки інформації про новинку зовсім небагато, але куб вже встиг засвітитися в оглядах ютуберів. Купити новітні швидкісні кубики Рубіка в Україні можна за посиланням: https://cubes.in.ua/ua/kubik-rubika-3x3/.

Smart таймери від GAN

Звичайним електронним таймером для спідкубинга вже нікого не здивуєш, тому новий таймер від GAN також можна підключити до смартфону. І кубик і таймер GAN підключаються до одного додатку, який збирає всю інформацію і по обертанню кубика і по результатам в таймері.

Таймер для кубика Рубіка

Ще три роки тому ніхто про такий технологічний прорив в спідкубингу не міг навіть і мріяти. З іншого боку, за останні 5-7 років в плані якості механізмів, головоломки виросли надзвичайно сильно. Навіть недорогі головоломки від популярних брендів мають дуже швидкі механізми а також вбудовані магніти. Все це зробило спідкубинг набагато доступніше.

Хочеш свого робота зі складання кубика 3х3?

Для фанатів і колекціонерів доступний ще один цікавий гаджет — робот зі складання кубика Рубіка 3х3.

Робот зі складання кубика Рубіка

Цей пристрій розроблений і запущений в серійне виробництво тієї ж компанією GAN. Робот також може підключатися до додатку на вашому смартфоні. Він збирає кубик не довше 15 секунд, і крім збірки може також замішувати кубик за спеціальними алгоритмами, що дозволить спідкуберу оптимізувати свої тренування.

Звичайно ж, сказати що робот для складання кубика Рубіка дуже потрібен кожному любителю головоломок не можна, але відтепер кожен, справжній фанат, може порадувати себе і таким незвичайним гаджетом.

Автор: Геннадій Раков (фахівець cubes.in.ua).