Теплові насоси «повітря-вода» є одним із найсучасніших рішень для опалення будинку, яке використовує як джерело тепла звичайний повітряний простір. Ця технологія з’явилась в Україні не так давно, але вже встигла розповсюдитись по всій її території. Багато українців справедливо оцінили широко можливості такого теплового насоса, його ефективність та принцип роботи. Придбати тепловий насос «повітря вода» та замовити його встановлення ви завжди можете по інтернет-адресі: https://bsvenergy.com.ua/ua/povitriani-teplovi-nasosy-povitria-voda.html.

Принцип роботи теплового насосу «повітря-вода»

Основним завданням такого теплового насосу є акумуляція потенційного тепла повітря при його випаровуванні, а також його переносі в опалювальну систему за допомогою циркулюючого холодоагенту (в процесі його конденсації).

Весь процес роботи теплового насосу «повітря-вода» можна описати на прикладі кількох етапів:

  1. Зовнішнє повітря скеровується за допомогою вентилятора на теплообмінник випарника пристрою. Сама там знаходиться холодоагент в рідкому стані, температура якого знаходиться на нижчому рівні ніж у зовнішнього повітря. Повітря передає тепло холодоагенту, від чого тай закипає та переходить в газоподібний стан.
  2. Газ потрапляє в компресорну установку, де відбувається процес стискання. Від цього температура холодоагенту ще більше підвищується.
  3. Далі розігрітий холодоагент подається на теплообмінник конденсатору, від чого він охолоджується та починає переходити в рідкий стан в процесі конденсації. Отримане від холодоагенту тепло передається безпосередньо в систему опалювання.
  4. Суміш пару та рідини, що утворилась після охолодження, запускається через спеціальний клапан, який ще більше зменшує її температуру. Холодоагент остаточно переходить в рідкий стан та повертається у випарник.

Після цього порядок цих дій повторюється знову. Таким чином тепловий насос «повітря-вода» використовує фактично нескінченне низькопотенційне тепло зовнішнього повітря. Поки температура повітря буде вищою за температуру холодоагенту, ефективність теплового насосу зберігатиметься.

Для чого використовується тепловий насос «повітря-вода»

Завдяки досить простому принципу роботи і високому показнику ефективності тепловий насос «повітря-вода» часто використовується для таких цілей:

  • опалювання приватних будинків;
  • обігріву басейнів;
  • опалювання теплиць у фермерських господарств;
  • опалювання промислових об’єктів.

Ефективність теплового насосу в декілька разів вища ніж у газових котлів, тому в подальшому цей пристрій ставатиме все більш розповсюдженим на теренах України.