Біопсія ендометрія - це тест, при якому гінеколог бере шматочок маточного каналу для подальшого дослідження на предмет можливого захворювання в цій області. Саме через точні місця, де беруться зразки, використовуються різні назви для цього тесту - серед іншого, на діагностичному кюретажі порожнини матки (він охоплює всю порожнину матки), фракціонованому кюретажі порожнини матки, біопсії слизової оболонки матки (включаючи видалення будь-якого фрагмента ендометрія).

Показання до біопсії ендометрію (слизової матки).

Тест пайпель біопсія проводиться для діагностики змін слизової оболонки цервікального каналу та порожнини матки. Кюретаж є діагностичним або терапевтичним, наприклад, у разі тривалих та рясних кров’янистих виділень. Біопсія ендометрія є одним з найважливіших гінекологічних обстежень, оскільки дозволяє оцінити можливі патологічні зміни в репродуктивних шляхах жінки.

Основними показаннями до біопсії ендометрія є:

  • кров'янисті виділення та кровотечі, не пов'язані з менструацією (при підозрі на поліпи або новоутворення),
  • підозра на позаматкову вагітність з негативним результатом проколу Дугласа,
  • гормональні коливання,
  • постменопаузальні кров’янисті виділення,
  • діагностика безпліддя з метою виключення змін в матці,
  • проблеми з вагітністю.

Біопсія проводиться після 20-го дня менструального циклу.

Підготовка та курс біопсії ендометрія

Спільно з гінекологом визначається відповідний час процедури. У разі сильної кровотечі рекомендується провести процедуру якомога швидше. Коли діагностика проводиться для встановлення причини безпліддя, найкращий час - між 22 і 24 днями циклу. Потім гінеколог оцінює товщину ендометрія. За 24 години до біопсії не слід використовувати вагінальні тампони.

Перед проведенням біопсії бажано зробити тест на вагітність, щоб бути абсолютно впевненим, що плід не розвивається в матці, так як біопсія ендометрія може призвести до викидня. Біопсія ендометрія не вимагає анестезії або госпіталізації. Однак ви можете попросити свого лікаря виписати вам знеболюючі препарати, рекомендовані для цієї процедури. Медичний нагляд після процедури триває лише кілька годин.

До процедури слід підходити без стресу і напруги. Напружені м’язи ускладнюють процедуру. Коли м’язи розслаблені, вони допоможуть зробити процедуру ефективніше та швидше. Після біопсії можливе виділення протягом декількох днів. У таких випадках слід використовувати тільки прокладки, тампони виключаються.