Незалежно від моделі, користувач повинен орієнтуватися, hitachi холодильник, який має нормальний цикл роботи адже його відхилення - сигнал про несправності або неправильну експлуатацію.

Циклічність роботи холодильного обладнання

Якщо періодично від холодильника чути клацання, у вас на кухні агрегат з лінійним компресором. Звуки виходять від двигуна під час включення і відключення. Коли він працює, повітря в камерах охолоджується. Після досягнення необхідної температури компресор відключається. Коли температура через деякий час підвищується, знову включається двигун, починається охолодження.

Режим роботи холодильника залежить від багатьох факторів:

  • Температури завантажених продуктів. Якщо вони теплі, робочий період довший, холодні - коротший.
  • Герметичності холодильника. Якщо порушена цілісність ущільнювача або погано закриті двері, на охолодження піде набагато більше часу.
  • Температури зовнішнього повітря. Холодильник, який стоїть біля джерела опалення або в жаркій кімнаті, довше перебуває у ввімкненому стані.

Зрозуміти, які процеси відбуваються в холодильнику, можна, відстеживши цикл роботи холодильника Стінол з одним компресором. З випарника холодоагент в газоподібному стані нагнітається компресором в конденсатор. Там відбувається його охолодження і перетворення в рідкий стан. Холодоагент надходить у випарник, забирає тепло, повертається в конденсатор. Процес повторюється, поки не досягається задана температура.

Як визначити правильність циклів

Тривалість кожного періоду точно назвати складно. В інтернеті зустрічаються різні дані, але вони орієнтовні. Та є спеціальний коефіцієнт. Його обчислюють практичним шляхом:

  • засікають окремо час роботи двигуна і відпочинку;
  • показники підсумовують;
  • ділять показник робочого періоду на повний цикл.

Приклад: холодильник працював 15 хвилин, відпочивав 20. Обчислюємо коефіцієнт: 15 / (15 + 20) = 0,4.

Це хороший коефіцієнт. Існують межі: 2,0-6,0. Якщо коефіцієнт дорівнює або близький до нижньої, ймовірно, виставлена ​​підвищена температура. Якщо перевищує верхню - погана герметичність. Ідеально, якщо коефіцієнт в межах 0,37-0,5.

У холодильників з інверторним компресором відсутні періоди роботи і відпочинку. Двигун постійно включений, температурний режим роботи холодильника підтримується на знижених оборотах.

Як працює морозильна камера

Морозильні камери, незалежно від того, чи є вони частиною холодильника або окремим агрегатом, працюють за однаковим принципом. Основні вузли ті ж, що і в холодильнику, виконують аналогічну роль. При охолодженні відбувається багато складних процесів, в яких задіяні холодоагент, випарник, компресор, конденсатор.

Цикл роботи морозильної камери не відрізняється від аналогічних процесів в основному відсіку. Він триває, поки температура всередині не досягне виставленої на термостаті. Нормальна температура становить -17 ... -18 ° С. У режимі суперзаморозки -24 ° С.