Ринок нерухомості розвивається дуже стрімко. Забудовники активно займаються будівництвом новобудов в різних районах міст, що надає потенційним покупцям величезний простір для вибору. Варіантів насправді багато. Але перед тим, як зайнятися покупкою житла, краще розібратися з деякими нюансами більш детально, адже цей процес пов'язаний із серйозними сумами.

Як бути з забудовниками

Щоб правильно вибрати житло і не інвестувати в проблемний об'єкт, необхідно якомога детальніше вивчити інформацію про забудовника. Для цього:

  1. Поцікавтеся діловою репутацією будівельної компанії, дізнайтеся, скільки вона працює на ринку нерухомості, чи всі об'єкти здані в експлуатацію і т.д.
  2. Запросіть у забудовника документацію для ознайомлення. Сюди входить статут, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та ін.
  3. Перевірте документи представника організації, який займається укладанням договорів від імені голови компанії-забудовника.
  4. Поцікавтеся поточним станом самого об'єкта. На якому етапі знаходиться будівництво, яка готовність будинку.
  5. Переконайтеся в наявності ліцензії, актуальних термінів їх дії.
  6. Перевірте правильність оформлених документів забудовника. У нього повинні бути папери, які підтверджують права на ділянку землі, дозвіл на будівництво, а також проектна документація.

Коли справа дійшла до безпосереднього оформлення договору, тут варто бути максимально обачливим. У документі вказується безліч нюансів:

  • період закінчення будівництва і передачі житла інвестору;
  • вартість договору, терміни і порядок сплати;
  • права та обов'язки забудовника.

Також важливо впевнитися в дотриманні компанією законодавчих вимог щодо оформлення договору. Все повинно бути офіціальним. В таких справах є дуже доречними послуги юридичного представника. Подібну допомогу надає адвокатське об’єднання Altexa, де можна більш детально про все дізнатися и заказати послуги супроводу.

Що ще

У кожного інвестора свої пріоритети при купівлі квартири. Одні орієнтуються на розвинену інфраструктуру, а для інших важлива невисока ціна. У будь-якому випадку не зайвим буде запам'ятати такі рекомендації:

  1. Намагайтеся не економити на фахівцеві. Краще відразу оцінити свої юридичні ризики, оскільки неграмотний підхід може привести до великих фінансових втрат.
  2. Не покладайтеся лише на хороші відгуки про забудовника. Всі документи мають бути перевірені максимально ретельно.
  3. Не дивіться лише на ціну, і місце розташування квартири. В першу чергу переконайтеся, що вся інформація про житло відповідає дійсності, а документи оформлені правильно. Вже потім робіть вибір.
  4. Пам'ятайте, що інвестування на етапі будівництва без ризиків бути не може. Різні чинники впливають на ризики покупця в більшій чи меншій мірі.

Купівля квартири в новобудові – це складна справа. Тому краще заздалегідь розглянути всі нюанси, заручитися допомогою юриста, щоб в результаті вкласти гроші безпечно та вигідно.