Папір для принтерів – напевно найбільш розповсюджений та використовуваний різновид канцтоварів. Найбільш популярний папір формату А4, але є й інші варіанти.

Виготовлення паперу

Для виготовлення паперу використовується велика кількість водних ресурсів, тому паперові комбінати часто розташовані поблизу водойм. Стосовно матеріалу для безпосередньо паперу, використовують деревину з різних порід або макулатуру. В деяких випадках використовують хлопок, або навіть синтетичні волокна. Деревина проходить спеціальну хімічну та механічну обробку. З деревини способом варіння у хімічних речовинах здобувають целюлозу. Вона може підлягати подальшій обробці в інших цехах. Також пресовану та висушену целюлозу продають в якості напівфабрикату на виробництва. З такого матеріалу виготовляють найбільш якісний та дорогий папір.

З меленої деревини виготовляють деревинну масу. В чистому вигляді з такої сировини можуть виготовляти газети або пакувальний папір.

Для паперу необхідно зробити суміш з води, целюлози та деревинної маси. Така суміш завантажується на спеціальне устаткування. Після проходження декількох етапів виробництва отримують папір у великих рулонах, який пізніше підлягає нарізці.

Папір може бути різного призначення, а також з різними характеристиками. Це колір паперу, його щільність, розміри тощо. Загалом у світі існує більш 400 різновидів паперу.

Деякі цікаві факти про папір

  • При сучасному розвитку науково-технічного прогресу та зростанні електронного документообігу, з кожним роком кількість використовуваного паперу зростає.
  • За виробництвом паперу перші місця в світі займають США, Китай та Японія. Ці ж країни є лідерами за кількістю використаного паперу.
  • Листом паперу легко порізатись, адже його товщина не перевищує товщину леза бритви.
  • Звичайний лист офісного паперу можна скласти не більш ніж 7 разів. Однак американська школярка встановила рекорд, склавши його 12 разів. Повторити такий рекорд поки що ніхто не зміг.
  • Зменшити кількість використаного паперу допомагають принтери з функцією двостороннього друку.
  • Більша частина паперу використовується для тари та пакування.
  • Обсяг світового виробництва паперу щорічно складає близько 350 млн тон.

Купувати канцтовари, в тому числі папір, для різних цілей краще всього у спеціалізованих крамницях.