Якщо ви ніколи не чули про спідкубинг, тоді обов’язково прочитайте цю статтю, тому що можливо і вас зацікавить це неймовірне хобі.

В сучасному світі, через появу різноманітних сучасних гаджетів, кількість офлайн захоплень з кожним роком стає все меншою. Але для здорового і щасливого життя треба обов’язково мати одне, або декілька таких захоплень, які будуть тебе надихати і стимулювати до розвитку і спілкування з однодумцями. Одним з таких хобі є спідкубинг.

Трішечки історії

Свого часу, завдяки сильному захопленню головоломками, компанда однодумців створила сайт, на якому кожен користувач міг поділитися інформацією щодо складання головоломок, а також щодо своїх рекордів. З часом кількість спідкуберів стала такою великою, що було вирішено створити некомерційну організацію WCA (Worldcubeassociation). Основною задачею Асоціації кубика є контроль за проведенням офіційних змагань зі складання головоломок по всьому світу. Кожен бажаючий може стати делегатом WCA і займатися проведенням змагать в своїй країні. Щоб стати делегатом WCA необхідно пройти спеціальне навчання і успішно скласти іспит.

Worldcubeassociation

Дисципліни WCA

А тепер давайте познайомимося з офіційними дисциплінами в спідкубингу. Звичайно ж найпопулярнішою дисципліною є збирання кубика Рубика 3х3 двома руками. Але це далеко не все. Крім звичайної збірки кубика 3х3, на змаганнях є такі дисципліни:

  • кубик 2х2,
  • кубик 4х4,
  • кубик 5х5,
  • кубик 6х6,
  • кубик 7х7,
  • ск’юб,
  • скваер,
  • пірамідка,
  • мегамінкс,
  • годинник Рубіка.

І це ще не все. Також є додаткові дисципліни, наприклад складання головоломок наосліп, однією рукою і т. д.

Найдосвідченіші спідкубери зазвичай приймають участь майже у всіх дисциплінах. Новачки як правило складають кубик 3х3, і можливо ще декілька інших простих головоломок, наприклад пірамідка та ск’юб, кому що більше подобається.

Але можна з упевненістю сказати, що після відвідування хоча б одних змагань, ви надовго запам’ятаєте цей захід і спогади про нього будуть довго надихати вас на тренування і вдосконалення своїх навичок.

Дисципліни WCA

Результати кожного з учасників зберігаються на сайті WCA і доступні для перегляду з будь якої точки світу. Ви можете побачити свій рейтинг в масштабах всього світу, чи наприклад своєї країни.

Якщо побити світові рекорд досить складно, то наприклад увійти в ТОП-10 або ТОП-20 в своїй державі більше менш реально, але це точно не буде легко, тому що в Україні сьогодні безліч талановитих спідкуберів.

Як стати спідкубером?

Якщо головоломки приваблювали вас завжди, або цікаві вашим дітям, обов’язково долучайтеся до цього цікавого хобі. Для того, щоб стати спідкубером не треба дуже багато, просто купи якісні швидкісні головоломки, і навчися їх збирати швидко, без довгих зупинок. Йти одразу на національний рекорд не треба, просто збирай як ти можеш! Якщо ти збираеш кубик 3х3 хоча б за одну хвилину, ти вже готовий. Новачки можуть також навчитися збирати і такі прості головоломки як: пірамідка, ск’юб, кубик 2х2. З часом можна переходити і на більш складні головоломки: мегамінкс, скваер, кубики 4х4-7х7.

Якщо ви вже бажаете спробувати себе в цьому хобі, переходьте на сайт магазину головоломок https://cubes.in.ua/, та обирайте професійні швидкісні головоломки на свій смак.

Автор: Геннадій Раков (спеціаліст cubes.in.ua)