Купівля пральної машини на перший погляд не здається складним завданням. Дійсно, будь-який «автомат» буде добре справлятися з пранням речей і працювати в декількох базових режимах. Однак далеко не кожна модель прослужить довгий час, буде енергоефективною та зручною в експлуатації. Тому до покупки, все ж, варто підготуватися та вивчити інформацію.

Який тип двигуна краще?

Як вказує джерело — blog.foxtrot.com.ua — сучасні пральні машини оснащують одним з трьох типів двигунів:

  • колекторним;
  • асинхронним;
  • інверторним.

Найбільш надійні асинхронний та інверторний. Однак останній може вийти з ладу через перепади напруги, тому обов'язково слід використовувати стабілізатор. Цінують його за високий рівень енергоефективності та тиху роботу. Асинхронний двигун теж може працювати неголосно, якщо оснащений системою звукоізоляції. Однак це позначається на ціні.

Колекторним двигуном часто оснащені пральні машини бюджетного сегмента. Він може вийти з ладу, але легко ремонтується. Головні ж недоліки — високий рівень шуму та низька енергоефективність.

Досвідчені консультанти рекомендують вибирати пральні машини з інверторним двигуном. Краще один раз заплатити трохи більше, ніж щомісяця витрачати зайві гроші на комунальні послуги.

Фронтальна або вертикальна завантаження?

Перший варіант — оптимальне рішення, якщо плануєте вбудовувати пральну машину під стільницю або раковину. Як техніку, що встановлюється окремо,  фронтальні машини теж зручно використовувати, адже кришка послужить полицею. Тут можна залишити стопку рушників, хімію або косметику для ванни. Як вибрати зручну фронтальну пральну машинку шукайте за посиланням https://blog.foxtrot.com.ua/yak-vibrati-pralnu-mashinu-v-2021-roczi-osnovni-kriteriyi.html.

Вертикальні моделі виручають в різних ситуаціях. Часто їх купують власники невеликих ванних кімнат, адже така техніка більш компактна. Підійде обладнання літнім людям і тим, у кого хвора спина — під час завантаження білизни не доводиться нахилятися. Ще один позитивний момент — речі можна додавати прямо в процесі прання.

Трохи про функціонал

Базові режими є у всіх пральних машин. Додатковими частіше наділяються моделі середнього преміального сегмента або кращі бюджетні пристрої. Важливо визначити, які опції дійсно будуть вами використовуватися, так як вони підвищують вартість обладнання. Подумайте, чи збираєтеся прати в машинці взуття, пуховики або інші об'ємні речі. Власникам вихованців не поміщає режим очищення від шерсті.