Доглянута дачна ділянка з рівними, чисто виполотими посадками радує око, але добитися ідеального стану саду та городу і постійно його підтримувати зовсім не просто. Всюдисущі і такі живучі бур'яни не дають дачникам розслаблятися, жорстока боротьба з ними йде постійно, причому у деяких з перемінним успіхом. Як же домогтися перемоги в цій битві? Існує багато способів знищення бур'янів на ділянці, ми розповімо про деякі з них.

Техніки боротьби з бур'янами різноманітні, одні методи вимагають великих фізичних зусиль, інші - більше часу, треті максимально ефективні, але негативно впливають на зростання культурних рослин, тому застосовуються з обережністю. Якісь способи позбавлення від бур'янів загальновизнані, але є й ті, які викликають суперечки між досвідченими садівниками і городниками.

Перекопка або оранка ділянки

Цей спосіб боротьби з бур'янами, особливо з багаторічними, що мають потужну кореневу систему, залишається одним з найбільш результативних. Але при цьому перекопування ділянки з одночасною вибіркою кореневищ бур'янів - справа вкрай трудомістка, особливо якщо мова йде про цілині або запущений город, порослий пирієм, осотами, берізкою польовою. Якщо ви готові до наполегливої ​​праці, а фізична форма дозволяє займатися подібною роботою тривалий час, то за пару сезонів можна домогтися бажаного результату.

Перекопувати ділянку краще вилами, так ви будете менше різати коріння, витягаючи їх з грунту цілком. Це дуже важливо, адже багатьом рослинам для відродження досить залишеної в землі частини корінця. Наприклад, кореневище пирію, розрізане на безліч частин, з кожної випустить нову рослину. Можна використовувати для оранки техніку: цілину краще орати трактором, а постійно оброблювану ділянку - мотокультиватором.

Застосовуємо гербіциди

Цей метод не вимагає великих фізичних зусиль. Головні труднощі - вибір хімікату, який вбиває бур'ян. До того ж потрібно врахувати, що не всі бур'яни можна вивести, застосовуючи отруйні склади. Наприклад, борщівник Сосновського практично нечутливий до дії більшості гербіцидів. Але прикладна наука розробляє все нові засоби, і серед гербіцидів нового покоління є і ті, що з легкістю розправляться навіть з таким садовим «монстром».

Вибираючи хімічний спосіб, ви повинні знати, що деякі гербіциди, потрапивши в грунт і успішно виконавши свою функцію, можуть потім нашкодити посадженим на обробленій ними ділянці культурним рослинам. Їх зростання може припинитися, листя стануть жовтими, в гіршому випадку рослини гинуть. Тому при роботі з гербіцидами точно дотримуйтесь інструкції, яка додається до складу.