Індустріальна романтика набула популярності понад 60 років тому і зараз має попит серед професійних дизайнерів та поціновувачів оригінального інтер’єру. Кухня в стилі лофт – стильне, практичне та зручне рішення молодої, енергійної людини.

Стилістичні особливості

Лофт – це, перш за все, про простір, тому, чим більше відкритого простору, тим краще. На маленькій площі створити ефект промислового цеху дуже непросто, для цього краще розділити кімнату на зони та не будувати звичних стін або перегородок.

Оздоблення стін повинно бути грубим та природним. Для цього можна використовувати цегляну кладку, фактурну штукатурку, рідкі шпалери або фарбу. Поціновувачі неординарних рішень можуть залишити кілька бетонних або цегляних стін без обробки.

Кухня в цьому стилі потребує великої кількості природного та штучного світла. Для цього використовують різні варіанти люстр і бра зі строгим, лаконічним дизайном. Робочу поверхню та окремі зони можна виділити точковим підсвічуванням, люмінесцентними лампами чи світлодіодами. Суворих обмежень у виборі меблів немає, головне підібрати вишукану стільницю, гарнітур, що поєднує в собі класику та модерн, якісні стільниці для кухні та доповнити простір арт-об’єктами.

У колірній палітрі переважають 2 основні кольори в сірих або коричневих тонах. Обов’язковий елемент оформлення – плями яскравих кольорів, вкраплення золота або бронзи, свіжа зелень, натуральне дерево або камені, голі цегляні або бетонні стіни. Як декор можна використовувати металеві, скляні та дерев’яні предмети, промислові деталі, відкритий трубопровід, тематичні дизайнерські вироби.

Кольорові рішення

Дизайн в стилі лофт залишає простір для фантазії та втілення найсміливіших рішень. У ньому немає чітких меж і вимог щодо кольору, є лише кілька рекомендацій по його вибору:

  • світлі меблі зроблять кухню акуратнішою та свіжішою, а білі стелі — візуально збільшують простір;
  • великий простір можна доповнити темними меблями або технікою, а маленький — красиво обіграти, виділивши частину стіни графітовою фарбою;
  • сірі відтінки використовуються у всьому своєму різноманітті: від металевих і хромованих елементів, до матових графітових меблів.

Якщо Ви цінуєте практичність, комфорт, технологічність та креативність, не боїтеся експериментувати та творити, кухня в стилі лофт – найкраще рішення.