Шум падаючої води і веселка в бризках водоспаду надовго приковують погляд навіть найвибагливішого туриста. Воістину водоспади унікальне явище природи.

Вода і каміння стрімких скель настільки гармонійно доповнюють один одного, що водоспадом можна милуватися годинами, забувши про реалії навколишнього життя. У них міць і сила, краса і досконалість.

Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ підготував ТОП-5 рейтинг найбільших водоспадів світу. Кожен із них вартий того, щоб хоча б раз у житті побувати на ньому і побачити всю цю красу на власні очі.

Водоспад Анхель

Найбільшим у світі вважається водоспад Анхель. Його висота сягає 979 метрів. Знаходиться це диво природи в тропічних лісах Венесуели. Відкрив його в 1933 році льотчик на ім'я Джеймс Анхель, який пролітав літаком в даній місцевості в пошуках покладів руди.

Пізніше в 1937 році Джеймс повернувся і намагався приземлитися на вершині гори, але при посадці літак був пошкоджений, тому йому, його дружині і кільком його супутникам довелося 11 днів пішки повертатися додому.

Водоспад Анхеля в грудні 2009 року був перейменований президентом Венесуели, на водоспад Керепакупаі-міру, що відповідає його місцевій назві, але в інших країнах його й надалі називають Анхель. Крім того, що він найвищий водоспад в світі, він також і найбільш важкодоступний, адже дістатися туди можна тільки по повітрю або вплав по річці.

Водоспад Тугела

Водоспад Тугела є другим після Анхеля серед найбільших водоспадів світу. Він складається з п'яти падаючих каскадів, найбільший з яких становить 411 метрів у висоту. Загальна ж висота водоспаду Тугела становить 948 метрів, при цьому його ширина всього 15 метрів.

Розташований водоспад в провінції Наталь, Південно Африканської республіки. Водоспад отримав свою назву через річку Тугера, яка бере свій початок високо в горах і знижуючись, утворює водоспад Тугела. Варто зазначити, що до водоспаду ведуть всього 2 стежки, на подолання яких йде 6-8 годин в одну сторону. Тому добратися до водоспаду не так то й легко.

Водоспад «Три сестри»

Водоспад «Три сестри» знаходиться в Перу і називається так через те, що має три яруси падіння води. Висота водоспаду становит 914 метрів, що робить його третім за висотою водоспадом в світі. Ширина водоспаду становить усього 14 метрів. Водоспад повністю оточений лісом, дерева якого досягають 30 метрів у висоту.

Водоспад Гуайра (Мережі-Кедас)

Перша трійка водоспадів була представлена ​​як найвищі водоспади світу. Що до водоспаду Гуарем, то висота його всього 34 метрів, але великим його можна назвати через кількість води, що через нього проходить. Цей водоспад несе 13,3 тис кубічних метрів води в секунду, що робить його найбільшим водоспадом. Знаходиться він на кордоні Бразилії та Парагваю. Історія даного водоспаду не надто відома, то кажуть, що він був виявлений невідомим шукачем золота, а дані про водоспаді передавалися між людьми до тих пір, поки його офіційно оформила італійська експедиція.

Водоспад Гуайра не раз слугував декораціями для Голлівуду. Наприклад, тут знімали деякі епізоди фільмів про Індіану Джонса і Джеймса Бонда.

Ніагарський водоспад

Найвідоміший у світі водоспад, якого можна назвати великим через його ширину, яка становить цілих 1200 метрів. Проте у висоту він всього лише 53 метра. Ніагарський водоспад вважається найкрасивішим водоспадом в світі, адже видовище від нього просто неймовірне. Гуркіт водоспаду чути на багато кілометрів, і людина, яка буде біля нього стояти, крім водоспаду більше нічого не почує. Через це і пішла його назва – Ніагарський, адже по-ірокезьки (мова племені, що проживає в США) «ніагара» перекладається як – «гуркітлива вода».