Кожного дня ми використовуємо щонайменше два-три косметичні засоби. Мило, гель для інтимної гігієни, крем для обличчя, рук та тіла — приблизно так виглядає мінімальний середньостатистичний набір. Компоненти косметики контактують зі шкірою, можуть потрапляти на слизові.

Чи безпечно це, якщо продукція не натуральна? Які синтетичні компоненти можуть нашкодити здоров'ю? Яка альтернатива існує? Давайте з'ясуємо.

Що приховує мас-маркет

Аби догляд дав бажаний ефект, перед придбанням засобів слід звернути увагу на їх склад. Від покупки краще утриматись, якщо на етикетці вказані наступні інгредієнти:

  • агресивні ПАВи (поверхнево активні речовини) — Sodium Lauryl Sulfate, або SLS, Sodium Cocoate, Sodium Laurate, Sodium Tallowate та глюкозиди;

  • парабени;

  • триклозан;

  • синтетичні віддушки, барвники.

Вони подразнюють шкіру, викликають алергію. До того ж, у більшості випадків пакування такої косметики виготовлене з поліетилену та пластику, а це — одне із джерел забруднення навколишнього середовища.

Безпечна альтернатива

Чим замінити звичайну косметику? Зверніть увагу на натуральні засоби догляду за тілом. Це безпечна косметика, що не містить синтетичних компонентів та не проходить випробувань на тваринах. Її виготовляють із сертифікованої сировини. Вітчизняні та закордонні бренди пропонують широкий спектр товарів різного призначення:

  1. Очищення, гігієна. Натуральне тверде та рідке мило, тверді шампуні й кондиціонери, убтани, гідрофільні олії, скраби, сироватки та інші доглядові засоби добре виконують свої функції, не шкодять здоров'ю і довкіллю. У цій категорії представлені також екологічні аксесуари — мочалки з люфи і сизалю, вушні палички, щітки, леза для гоління.

  2. Скрабування, масаж. Натуральні скраби та масажні олії делікатно очищають та живлять шкіру. Скребки гуаша з натурального дерева підходять для масажу обличчя та тіла.

  3. Зволоження. З цією метою використовують натуральні креми для обличчя, рук та нігтів, баттер для тіла, зволожуючі сироватки та тоніки, мінеральну косметичну воду тощо.

  4. Розслаблення. Чаї для ванн, олійки для тіла, ефірні олії, масажні свічки та інші екологічні товари допомагають зняти напругу й відновити гармонію.

Асортимент натуральних доглядових засобів широкий, багато пропозицій від українських брендів. Виробники дбають не тільки про склад, але і про тару. Якщо це можливо, пакування не використовують. В інших випадках засоби розливають чи фасують у скло, косметичний алюміній, вторинний картон чи папір. Після закінчення засобів флакони й банки можна використовувати знову, або відправити на перероблення.

Джерело: сайт ozero.me