Шокер є ефективним засобом захисту від нападу злочинців або агресивних собак. Ними користуються звичайні люди, автомобілісти, а також працівники поліції, охорони тощо. Використання шокеру дозволяє на деякий час знешкодити супротивника, не задаючи при цьому серйозної шкоди для його здоров’я та життя.

Які бувають шокери

За формою розрізняють: класичний шокер, шокер дубинка, шокер ліхтарик, шокер пістолет, а також замаскований шокер (наприклад, у вигляді мобільного телефону тощо).

Більшість з цих варіантів є компактними за розмірами, їх зручно носити з собою кожного дня. А ось шокери ліхтарики або дубинки часто використовуються в охороні або поліції, чи зберігають в автомобілі. Ними зручно світити в темний час доби, а дубинку можна використовувати для нанесення ударів супротивнику.

Є й суто жіночі шокери, які мають аналогічну дію, але відрізняються зовнішнім виглядом та дизайном. Шокери у вигляді мобільних телефонів не викликають жодних підозр, проте є гарантією вашої безпеки. Його можна пронести навіть у літак.

Шокери у вигляді пістолету – це потужні пристрої, які можуть застосовуватись безконтактно, на відстані до 5м.

Як використовувати

Після покупки шокера потрібно заздалегідь розібратись, як він працює. Стежте за рівнем його заряду. Носити шокер потрібно у такому місці, де ви зможете швидко його дістати у разі потреби. В небезпечній ситуації час дуже важливий, жодна людина чи тварина не буде чекати, поки ви знайдете свій шокер в купі інших речей.

У разі необхідності, використовувати шокер потрібно в найменш захищених одягом місцях та місцях скупчення нервових закінчень, наприклад спина, пах, грудна клітина тощо.

Час впливу також має значення. Однієї секунди достатньо, щоб супротивник відчув біль, а от вплив потужного шокера протягом 3-5 секунд може призвести до того, що він знепритомніє.