Доступно кілька способів, що дозволяють збільшити тривалість експлуатації вихлопної системи без її заміни. Одним із них є зварювання глушника. Саме цей елемент піддається значному навантаженню руйнівними факторами - різкими температурними коливаннями, впливом агресивних речовин, надлишками вологи та іншими. Застосування антикорозійних матеріалів у разі малоефективно, оскільки деталь перебуває під постійним впливом абразивних матеріалів. Також є механічні пошкодження в процесі руху.

Вплив всіх цих факторів перетворює нові глушники за короткий час на трубу, що кородує, за досить стислі терміни. Однак далеко не завжди потрібне проведення заміни — часом пошкоджену деталь можна відремонтувати.

Коли потрібне зварювання глушника

За відсутності в момент проведення огляду корпусу глушника, труб та резонатора помітних ознак наскрізної корозії проводити їх ремонт недоцільно. Однак важливо не прогаяти момент появи такої освіти і в найкоротші терміни після цього виконати ремонт. Зазвичай цей момент можна почути по звуку роботи двигуна. Супроводжуватися це може появою диму під дном автомобіля, попаданню неприємного запаху в салон.

Найбільш надійним способом ремонту глушника та вихлопної системи загалом є проведення зварювальних робіт. Фахівці виконують все необхідне з використанням такого обладнання:

  • Зварювальний автомат. На спеціалізованих сервісах використовують напівавтомати, діаметр дроту 1 мм.
  • Набір інструментів – ключі, молотки, викрутки.
  • Болгарка або кутова шліфувальна машинка з додатковим комплектом дисків для очищення та різання.
  • Металевий лист завтовшки до 2 мм.
  • Спеціальні шліфувальні шкірки, щітки з металу.
  • Спеціалізовані термостійкі фарби.

Зварювання глушника автомобіля є складною операцією - дізнатися подробиці її проведення та записатися на обслуговування фахівцями можна за посиланням.

Деякі особливості зварювання глушника

Роботи з ремонту глушника зазвичай мають точковий характер - латка кріпиться саме в тому місці, де з'явився наскрізний отвір. Іржаві елементи у точці виконання зварювання попередньо видаляються фахівцями з використанням відповідного обладнання. При вирізанні частини корпусу на резонаторі або глушнику проводиться огляд стану внутрішніх елементів, у разі потреби здійснюється доробка.

Вибір напівавтоматичного зварювання у разі обумовлений роботою з глушником чи трубами вихлопної системи. Такий варіант обладнання є більш щадним до поверхонь, що зварюються, не призводить до перегріву або зміни структур металу. Також напівавтомат дозволяє без проблем створити безперервний шов, що в даному випадку є важливою умовою. Післяремонтну зону краще додатково фарбувати з використанням відповідних фарб.

Швидкий ремонт глушника

Іноді виникає необхідність швидкого відновлення глушника в польових умовах. Для цього доступні спеціальні ремонтні комплекти, різні композитні матеріали та інше. Зазвичай використовуються спеціалізовані холодні зварювання для глушників. Це особливий склад із в'язкою або еластичною структурою, який після поспішання зі спеціальним затверджувачем фіксується до проблемної ділянки.

Основною перевагою подібних матеріалів є малий час приготування, швидке подальше застигання та міцність адгезії. Рідше застосовуються бандажі - спеціальні набори, що включають своєрідний бинт і додатковий в'язкий полімер. Відбувається просочення бинтів спеціальним складом, який надалі дозволяє створити армуючий шар.

Ключовим недоліком використання різних матеріалів для швидкого ремонту є короткочасність такого обслуговування. Такі варіанти застосовуються за неможливості відвідати найближчим часом СТО для отримання якісного обслуговування. Надалі краще звернутися до спеціалізованого автосервісу для якісного ремонту глушника та вихлопної системи.