У репродуктивній системі фалопієві труби є місцем, де відбувається запліднення. Це місце, де сперма зустрічається із яйцеклітиною. Звідси запліднена зигота потрапляє в матку, де імплантується і перетворюється на плід.

Якщо одна маткова труба заблокована, завагітніти все ж таки можна, тому що яйцеклітина може пройти через інший бік тіла, оскільки яєчників два. Однак, якщо обидві труби повністю заблоковані, завагітніти природним шляхом буде неможливо, доки одна або обидві труби не будуть розблоковані.

Закупорка фалопієвих труб може бути спричинена такими причинами:

  • ендометріоз, який може спричинити накопичення тканини в трубах.
  • запальне захворювання органів малого тазу, захворювання, що може спричинити рубцювання.
  • міоми, які є нарости, які можуть блокувати фалопієві труби.
  • шрами, які можуть бути спричинені позаматковою вагітністю або абдомінальною операцією.
  • деякі інфекції, що передаються статевим шляхом, такі як хламідіоз та гонорея.

Якщо ви намагаєтеся завагітніти і у вас заблоковані труби фалопієві, ви можете шукати природні методи лікування, щоб розблокувати їх.

Багато широко використовувані природні методи лікування спрямовано зменшення запалення в маткових трубах. Хоча ці природні методи лікування залишаються популярними і деякі досить успішні.

Як дізнатися, чи не заблоковані ваші фалопієві труби

Ваш лікар може використовувати гістеросальпінгографію, яка є типом рентгена, що використовується для діагностики непрохідності фалопієвих труб. Ваш лікар додасть барвник у вашу матку та фалопієві труби, що допоможе виявити закупорку на рентгенівському знімку.

В якості альтернативи лікар може використовувати лапароскопію для діагностики непрохідності фаллопієвих труб, але більш ймовірно, що спочатку він використовуватиме ГСГ. Лапароскопія це операція, але вона мінімально інвазивна і вимагає лише невеликих розрізів.

Побічні ефекти ГСГ, так і лапароскопії зустрічаються рідко.

Медикаментозне лікування для розблокування фалопієвих труб

Існують медичні процедури, які ви можете пройти, якщо у вас заблоковані труби. Наприклад, лапароскопія як діагностує закупорки. Її також іноді можна використовувати для усунення будь-яких засмічень. Як альтернатива хірург може видалити пошкоджені частини труб і з'єднати дві здорові частини під час операції.

Хоча ці варіанти лікування, як правило, дорожчі, ніж природні методи розблокування фалопієвих труб, вони мають більш високий рівень успіху. Однак, якщо великі частини трубок пошкоджені або засмічені, усунути засмічення може бути неможливим.

Більше про процедуру та метод лікування можна дізнатися на сайті https://icsi.clinic/prohodimost-matochnyh-trub/.