Інвестиції у золото – це надійний та перевірений спосіб захистити свої заощадження. Цей дорогоцінний метал поступово підвищується у ціні, тому у довгостроковій перспективі може принести додатковий прибуток. Однак слід розуміти, що тут мова йде не про швидкий заробіток у короткий час.

Переваги інвестицій у золото

Інформація щодо ціни за грам золота у різних банках є на офіційному сайті Незалежної асоціації банків України. Оберіть потрібну вам вагу перед тим, як почнете шукати найвигідніший курс.

Банківські установи проводять операції з золотом вагою від одного граму до одного кілограму. Середня ціна покупки дорогоцінного металу 1672,46 грн. за один грам. Продається золото по середній ціні 1973,50 грн. за грам.

До переваг інвестування відноситься:

  • стабільність – ціна на метал зростає повільно, але стабільно;

  • висока ліквідність – незалежно від політичних та економічних обставин цей актив завжди можна буде продати, навіть якщо він трохи впаде в ціні;

  • універсальність – це загальноприйнятий капітал для різних розрахунків.

  • Експерти виділяють недоліки інвестування:

  • тривалість – щоб досягти певних прибутків треба чекати більш як десять років;

  • підвищений спред – при мінімальних інвестиціях треба довго чекати, поки вартість металу зросте;

  • невеликий процент прибутку – золото не є тим активом, що принесе швидкий та великий прибуток.

Також при купівлі цього дорогоцінного металу клієнт не буде отримувати процентів, доходи можливі лише від продажу золота.

Які є варіанти інвестування

Банки пропонують клієнтам придбати золоті злитки або монети для того, щоб інвестувати у дорогоцінний метал.

  • Золоті злитки – розповсюджений метод, але при цьому потрібно подбати про належне зберігання. Для того, щоб затрати на зберігання окупилися, фінансові експерти радять купляти золото у злитках для інвестицій від 0.5 кілограм. Тільки тоді буде можливість окупити усі витрати та отримати прибуток.

  • Золоті монети – ці інвестиції схожі з золотими злитками. При купівлі монети ви отримуєте не тільки золото, а і її історичну цінність, тому через деякий час можете отримати непоганий прибуток. Рідкісні екземпляри, випущені в обмеженій кількості, з часом стають дорожчими.

Золото – це метал, який часто використовують для збереження заощаджень у неспокійні часи. Цей інструмент інвестування перевірений часом тому підтвердив свою надійність.