Існує багато сучасних методів контрацепції, кожна жінка сама обирає для себе той варіант, який буде більш зручним для неї, щоб захиститися від небажаної вагітності. Та треба запам’ятати, що вибір будь-якого методу треба робити спільно з гінекологом. Серед найбільш популярних варіантів можна назвати комбіновані оральні контрацептиви (КОК) та внутрішньоматкову спіраль (ВМС).

Комбіновані оральні контрацептиви (КОК): "присипляють" яєчники на деякий час

Гормональні протизаплідні таблетки блокують овуляцію, витончують ендометрій та згущують цервікальний слиз. При виборі саме цього методу контрацепції у тілі жінки завдяки дії еквівалентів прогестерону і естрогену створюється штучна ситуація, яку можна спостерігати на ранніх термінах вагітності або в другій половині менструального циклу.

Сучасні КОК надають 98 % того, що вагітність не відбудеться, вони також мають такі переваги, як:

  • зниження ризику виникнення онкології яєчників;

  • зниження ризику розвитку різноманітних хвороб органів малого тазу;

  • полегшення хворобливих менструацій;

  • припинення та профілактика розвитку ендометріозу.

Інтернет-аптека add.ua пропонує покупцям широкий асортимент якісних та оригінальних протизаплідних таблеток, серед яких затребувані Клайра, Джаз, Ярина та багато інших. Рекомендується скористатися програмою лояльності Аптеки Доброго Дня. Це не тільки забезпечує вигідний кешбек, але і подарує можливість персональних пропозицій.

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС): подобається багатьом жінкам

ВООЗ визначає що досить багато жінок (мова йде про населення саме високорозвинених країн) користуються таким контрацепційним методом, як встановлення ВМС.

ВМС розміщують у матці, для цього вибирають останній день менструації. Для виготовлення сучасних спіралей використовується гнучкий пластик, це допомагає їм добре адаптуватися до просвіту матки. Заплідненню яйцеклітини перешкоджає мідь, що міститься у ВМС, також є варіанти з поступовим вивільненням гормону прогестерону, що створює перешкоди на шляху сперматозоїдів до матки. Від типу спіралі залежить тривалість ефективності, яка складає від 5 до 12 років.

Слід зазначити, що ВМС не рекомендують тим жінкам, що вже народжували, адже тоді вона збільшує ризик отримати процеси запалення, можливе також безпліддя після її видалення.