Основне джерело мінералу – продукти харчування. Вчені розповіли, які з них здатні щодня заповнювати запаси важливого елемента і чому він необхідний для нормальної роботи органів і систем та чому так важно приймати кальцемін сільвер*.

Значення та цінність кальцію для людини

Що таке кальцій? Це хімічний елемент, який за особливу цінність людини називають королем мікроелементів. Його вміст у тканинах дорослої людини сягає 1-1,2 кг. В середньому на кожний кг ваги тіла припадає 20 г речовини. Найбільше цього мінералу (до 99%) знаходиться в кістках та зубах. Кальцій – їхній основний будівельний матеріал.

У чому цінність кальцію?

Він виконує найважливішу біологічну роль функціонуванні багатьох систем та органів. Крім будівництва кісткової тканини, кальцій бере участь у таких найважливіших процесах в організмі, як:

  • згортання крові;
  • скорочення м'язів;
  • проходження нервових імпульсів;
  • регуляція серцевого ритму, артеріального тиску;
  • зміцнення нервової системи;
  • харчування нервових клітин;
  • участь в обмінних процесах у складі ферментів та гормонів.

Мінерал входить до складу клітинного ядра, протоплазми, міжклітинної рідини, сприяє процесу розподілу клітин, їх оновленню.

Продукти з високим вмістом кальцію життєво необхідні людині з моменту зачаття: він бере участь у формуванні кісткової системи плода. Медичні працівники підкреслюють особливе значення кальцію у розвитку новонародженої дитини. У перший рік життя він стрімко зростає, його маса збільшується втричі, а зростання – у 1,5 раза. Нестача кальцію та фосфору в цей період викликає розвиток рахіту та інші проблеми. Організм дорослої людини потребує надходження кальцію, який підтримує оновлення кісткових тканин. Дефіцит мінералу у людей похилого віку призводить до розвитку остеопорозу (крихкість кісток). Особливо страждають від цього жінки у період менопаузи, коли через зменшення гормонів засвоєння кальцію сповільнюється. Нестача кальцію може спричинити складні переломи, деформацію скелета, болі в суглобах, інші порушення здоров'я.

*За даним посиланням ви перейдете на вебсайт https://www.calcemin.com.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Кальцемін. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.