Історія підвісних світильників розпочалася з храмів та соборів. Панікадило – перша величезна люстра у церкві – символізувала світло Боже у метушні людського життя. Церковні лампи були багатоярусними та з підвісками. Французькі майстри вигадали підвішувати групи кришталевих люстр до стелі на ланцюжках. Такі світлові пристрої робили з різних матеріалів - міді, кришталю, срібла, скла.

Шукаєте нові світильники для вашої квартири? У такому разі вам варто ознайомитися з пропозицією інтернет-магазину DiLight!

У вік модних інтер'єрів підвісні світильники набули оригінальних форм і стали авторським мистецтвом. Вони створюють позитивну атмосферу та підкреслюють стиль у приміщенні. Підвісне освітлення – це простий спосіб оновити житло без глобального проекту з ремонту електропроводки та без узгодження з домовласниками.

Підвісні світильники бувають різних розмірів та стилів – лофт, модерн, класика, з незвичайних комбінацій банок або старовинних ламп Едісона для вінтажного відчуття. Кожен стиль має сенс і по-своєму освітлює кімнату.

Як вибрати підвісний світильник?

Сприйняття зовнішнього вигляду світильника може змінюватись залежно від інтер'єру. Абажурні підвісні світильники з отвором у нижній частині абажура зазвичай зважуються над простором зі стелі. Якщо плафони без проводів, потрібно встановити гачки в стелі для коректного розташування над бажаною областю. Творчі підходи у виборі абажура можна створити особливий арт-об'єкт в оформленні приміщення. Абажур може бути виготовлений з різних матеріалів – міді, латуні, порцеляни, класичного чорного металу або плетеного ротанга.

Залежно від простору слід контролювати напрямок поширення світла. Наприклад, плетені кошики дають оригінальну гру світла і тіні, а мідні та чорні відтінки розподіляють світло рівномірно і справляють враження індустріального стилю.

Як використовувати підвісні світильники з декількома лампочками?

Підвісні світильники – це три лампи на горизонтальному підвісі із максимальним радіусом освітлення. Такі вогні колоритно розміщуються над кухонними острівцями для хорошої видимості при приготуванні їжі або над барною зоною у підвалі для створення атмосфери пабу.

Світильники в сучасному стилі також мають тенденцію відхилятися від лінійної структури: вони можуть мати три лампочки на двох різних підвісах, що йдуть у протилежних напрямках. Цей стиль можна назвати функціональним витвором мистецтва.