Компресор промисловий — це механічний пристрій, який використовується для створення необхідного тиску в стислих рідинах або газах. Найчастіше компресори використовуються в промисловості для забезпечення таких функцій, як:

  • живлення пневматичних інструментів, абразивоструйного обладнання та розпилювачів фарби;
  • стиснення холодоагентів та кондиціонування повітря;
  • допомога рухові газу по трубопроводах.

Як можна класифікувати промислові повітряні компресори

Компресори можна класифікувати як об’ємні та динамічні. В залежності від галузі застосування випускають компресори для хімічної, нафтопереробної, енергетичної промисловості чи універсальні моделі. Апарати мають різні показники тиску на виході: від низьких до надвисоких.

В залежності від потужності випускають машини:

  • невеликої потужності – до 10 м3 за хвилину;
  • середньої потужності – від 10 до 100 м3 за хвилину;
  • великої потужності – більше, ніж 100 м3 за хвилину.

Також апарати можуть бути обладнані турбіною, електродвигуном або двигуном внутрішнього згорання. Дізнатися ціну компресора обраної вами моделі можна на сайті «ЕнергоХолод».

Принцип роботи промислових компресорів: короткий огляд

Коли повітря стискається, воно має більший тиск, ніж атмосферний. Для стиснення повітря використовується енергія. Коли стиснене повітря рухається, щоб повернутися до нормального стану, виділяється енергія, а повітря розширюється, повертаючись до атмосферного тиску.

Таким чином, повітряні компресори стискають повітря до високого тиску. На відміну від інших джерел енергії, стиснене повітря не передбачає перетворення енергії з однієї форми в іншу в точці застосування. Завдяки цьому пневматичні пристрої або пристрої зі стисненим повітрям характеризуються високим співвідношенням потужності до об’єму або потужності до ваги.

Як працюють поршневі та гвинтові компресори

ПОРШНЕВІ КОМПРЕСОРИНайпоширенішими є поршневі та гвинтові компресори. Поршневі компресори використовують зворотно-поступальну дію поршня для стиснення газу в циліндрі. Стиснене повітря надходить через клапани в приймальні баки під високим тиском. Компресор і резервуар зазвичай монтуються разом у рамі як єдине ціле. Вибір поршневих компресорів базується на швидкості потоку і необхідному тиску. Поршневі компресори можуть бути як масляними, так і безмасляними.

Гвинтові компресори мають два гвинтові ротори, які з’єднані в подвійний корпус. Конструкція має впускний отвір, який зазвичай розташований біля кінця приводного вала у верхній частині циліндра. Ротори розмикаються на кінці впускного отвору для повітря в циліндрі та втягують повітря в порожнину між канавками вторинного ротора та пелюстками головного ротора. Обертання продовжується, дозволяючи наконечникам ротора проходити через краї вхідних отворів. Тоді повітря затримується між порожнинами ротора та стінкою циліндра. Пелюстки головного ротора закочуються в канавки ротора, об’єм зменшується, а тиск у комірці підвищується, викликаючи стиснення під час обертання.

Різні моделі мають свої особливості та можливості. При виборі треба знати потреби компанії, щоб придбати саме ту модель, що задовольнить потужності виробництва. Також зверніть увагу на додаткові фактори, які слід враховувати при виборі повітряного компресора: якість повітря; розмір компресора та елементи керування.