В чому небезпека сидячого способу життя

Сидячий спосіб життя негативно позначається не тільки на роботі мозку, але й ендокринній системі та обміні речовин. Будь-які порушення в організмі приближують людину до смерті. Так, в розвинених країнах проблема ранньої смертності пов’язана, перш за все, із сидячою роботою. 

До чого призводить малорухливість

На планеті нараховують 1,4 млрд дорослих, що недостатньо фізично активні. Вчені вважають, що кожна десята смерть викликана захворюванням, що  розвивається внаслідок постійного сидіння. Найгірша ситуація спостерігається у країнах Європи, де переважна більшості жителів має офісну роботу. Більш того, деякі у свій вільний час активують ігрові автомати на гроші, які також не гарантують достатнього фізичного навантаження, а не займаються спортом.

У зв’язку з цим, вченими було проведено дослідження. Воно стосувалось людей, які страждають на:

  • Цукровий діабет;

  • ожиріння;

  • захворювання серцево-судинної системи, зокрема гіпертонія;

  • підвищений рівень холестерину в крові.

Хвороби ССС та діабет - найчастіша проблема людей, що постійно знаходяться в сидячому положенні. Дослідження спеціалістів Торонто показали, що ризик розвитку діабету другого типу збільшується на 90%, а серцевих захворювань на 20%.

Постійне статичне положення призводить до варикозу, радикуліту, простатиту, остеохондрозу, головної болі та загального зниження працездатності.

Що варто робити

Найкраща профілактика розвитку захворювань, що пов’язані із сидячим способом життя – це відмова від малорухливості. Лікарі рекомендують безпосередньо на робочому місці займатися зарядкою. Навіть якщо місця замало, можна підібрати вправи. Наприклад, просто ходити по коридору, головне робити це регулярно. 

В повсякденному житті варто намагатися рухатися якомога більше. В гарну сонячну погоду рекомендується пройтися пішки або навіть вийти на вулицю під час обідньої перерви. Якщо відстань від офісу до дому невелика, то не варто сідати в транспортний засіб. 

Насамкінець, відвідуйте спортзал. Не треба бити рекорди. Достатньо позайматися хоча б 2 рази на тиждень.